adcov.com

Różnice między masa idealna waga dla dzieci

Różnice między masa idealna waga dla dzieci

Uczniowie mogą mieć trudny czas zrozumienia rozróżnienie pojęć masy i wagi. W rzeczywistości nawet naukowcy rutynowo używać te dwa pojęcia, tak jakby były one wymienne. Istnieje istotna różnica między tymi dwoma. Można wykazać ten różnica dla młodych osób uczących się z kilka przykładów i praktyczną demonstrację.

Masy

Masa obiektu jest pojęciem proste, ale może być czasem trudne do prawidłowego wyjaśnienia. Masa reprezentuje ilość obiektu. Masa nie zawsze zmieniać proporcjonalnie rozmiar, ale normalnie nie. Nauczyciel może wyjaśnić, jak dużym pojazdem jak samochód ma więcej masy niż mały pojazd jak motocykl. Masa jest często mierzony w funtach i uncji angielskich jednostek miary, lub w gramach i kilogramów w jednostkach systemu metrycznego.

Waga

Jedną z trudności w nauczaniu różnica masy jest, że te dwa terminy są często używane do oznacza to samo, przy użyciu tych samych jednostkach. To jest bardzo typowe dla kogoś, aby powiedzieć, że ważą pewnej liczby kilogramów, na przykład. Ściśle mówiąc waga jest siła z jaką ziemskiej grawitacji ściąga coś kierunku. Ciężar należy faktycznie w jednostkach funt siła lub w jednostkach systemu metrycznego, niutonów.

Masa bez wagi

Jednym ze sposobów ilustrują różnicę między masy i wagi jest pokazanie studentów zdjęcia lub filmy astronautów w przestrzeni kosmicznej. Galeria zdjęć podczas misji NASA ma szereg fotografii astronauci nieważkości. Nauczyciele mogą wyjaśnić studentów że astronauci są leciutkie w przestrzeni, ponieważ tu jest nie duża planeta zapewnienie przyciąganie grawitacyjne. Jednak jako studenci mogą zobacz, astronauci nadal istnieje, więc jeszcze ich pierwotna masa.

Różnej wagi nie masy

Szybkie i łatwe demonstracji jest studentem (lub nauczyciela) stoją na skalę elektronicznych. Skala pokaże osoby wagi. Nauczyciel może mieć wtedy studentów umieścić swoje ręce na barkach osoby i dociśnij. Zwiększy masę widoczne w skali indywidualnej. Uczniowie mogą zobaczyć od tej demonstracji, że waga osoby (życie na ich ciała) można zmienić, mimo że ich masa pozostaje taka sama.