adcov.com

Różnice między celiakii i zespół jelita drażliwego

Celiakia (CD) i Zespół jelita drażliwego (IBS) to zarówno zaburzenia trawienia. Jednak przyczyna i rokowanie są różne dla obu. Jeśli uważasz, że masz albo IBS lub CD, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia badane.

Celiakia

Celiakia (CD) jest spowodowana przez nietolerancji glutenu. Gluten jest białkiem występującym w pewnych ziarnach. Po spożyciu, powoduje reakcję toksyczną, że uszkodzenia błony śluzowej jelit. To może prowadzić do niedożywienia z powodu jelit nie prawidłowo absorbujących składników odżywczych z pożywienia. Powoduje to również objawy ze strony przewodu pokarmowego, które są podobne do tych z IBS.

Zespół jelita drażliwego

IBS jest zaburzenie funkcjonalne, co oznacza, że ​​nie jest to problem fizyczny, który wywołuje. Jelita nie interpretować i reagować na polecenia mózgu prawidłowo, powodując objawów.

Dieta

Niektóre osoby z IBS mogą być wrażliwe na gluten, ale nie mają skrajną nietolerancję na to, że tych z CD mają. Ludzie z IBS zazwyczaj tolerują większość ziarna przemyślane.
Ludzie z CD trzeba wyciąć wszystkie żywności z glutenu zmniejszyć długotrwałej szkody powoduje.

Rozważania

Według Fundacji Celiakia: "Jeśli płyta CD jest nieleczona, uszkodzenie jelita cienkiego może być przewlekłe i zagrażające życiu." CD może prowadzić do innych chorób, jak również.

Zapobieganie

Profilaktyka jest najlepszym rozwiązaniem dla obu zaburzeń. Znalezienie się pokarmy, które powodują poważne objawy IBS znacznie poprawia jakość życia obywateli. Wyeliminowanie glutenu zapobiega nieodwracalne uszkodzenia układu pokarmowego, a także poprawia jakość życia osób z CD.