adcov.com

Różnice między Angina i zgaga

Zgaga i angina to dwie zupełnie różne schorzenia. Angina jest formą choroby serca, a zgaga jest trawienny problem. Oba mogą powodować ból i dyskomfort, ale zgaga rzadko poważne, a często jest dusznica oznakami choroby wieńcowej. Ludzie mogą doświadczyć zarówno dusznicę bolesną i zgaga, ale dwa warunki są powiązane i muszą być traktowane oddzielnie.

Objawy

Oznaki i objawy dławicy piersiowej i zgaga może być nieco podobna, ponieważ oba mogą powodować ból, ale ból jest często czułem się inaczej. Ludzie z zgagę często doświadczają palący ból w środku klatki piersiowej. Ból zgaga jest często gorszy w nocy lub gdy ludzie są w pozycji leżącej. Anginie, ból zwykle jako wyciskania lub kruszenia ból w klatce piersiowej, lub jeśli ciśnienie w skrzyni. Dławica piersiowa ból jest odczuwalny w klatce piersiowej, ale również w barku, żuchwy, ramion, szyi i pleców. Inne objawy angina to nudności, pocenie się, zawroty głowy, zmęczenie i zadyszka.

Przyczyna

Zgaga jest wynikiem zawartości żołądka i kwasów zepchnięte do przełyku, gdyż niższy zwieracz przełyku nie zamyka prawidłowo. Gdy zawartość żołądka wprowadzić przełyku, może powodować podrażnienie i stan zapalny. Dusznica rozwija się, gdy dopływ krwi do serca jest niewystarczające, zwykle z powodu choroby wieńcowej. Gdy serce nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi, objawy dusznicy bolesnej mogą rozwijać. To dlatego angina często doświadczyli, gdy ludzie korzystają lub wywiera się-wzrost aktywności fizycznej zwiększa popyt na bogatej w tlen krwi w sercu.

Czynniki ryzyka

Każdy może rozwijać zgagę i często rozwija się, gdy ludzie jedzą pokarmy, które są znane powodować stan, w tym tłustych i smażonych potraw, napojów gazowanych, octu, sosu pomidorowego i soku pomarańczowego. Dusznica bolesna, z drugiej strony, jest bardziej powszechne u osób z pewnymi stanami medycznymi, w tym cukrzycę, wysoki poziom cholesterolu i wysokiego ciśnienia krwi. Angina jest również bardziej powszechne w ludzi, którzy używają tytoniu i osób, które są otyłe lub mają rodziny historii choroby serca.

Leczenie

Sposoby leczenia zgaga i dusznicy bolesnej są różne z powodu ciężkości stanu. Większość przypadków zgagi może być łatwo wyleczyć z ponad-the-counter leków zobojętniających kwas i leków zmniejszających. Angina, choć wymaga bardziej kompletne podejście do leczenia. Aby rozpocząć, lekarze często pytają pacjentów z dławicą do przyjęcia zdrowszego stylu życia przez jedzenie lepiej, coraz więcej ćwiczeń i utraty wagi. Opcje leczenia medycznego zawierać różne leki do łagodzenia bólu spowodowanego przez anginę i poprawy przepływu krwi, jak również procedury do otwarcia zwężone tętnic. Powszechnie wykonywane procedury obejmują angioplastyce, pomostowania naczyń wieńcowych i stentów.