adcov.com

Różnica między senność i zmęczenie

Różnica między senność i zmęczenie


Senność i zmęczenie mogą powodować uczucie zmęczenia. Może chcesz dowiedzieć się różnice między senności i zmęczenia, jeśli cierpisz na bezsenność lub zmęczenie w ciągu dnia. Mimo, że te uczucia występują w różnych obszarach ciała wielu ludzi wciąż myli terminy. Według SleepTreatments.com różne skutki zmęczenia mogą mieć wpływ na wzorce snu.

Głowa Ciała Versus

Główna różnica między senności i zmęczenia, że ​​czujesz senność w głowie i umyśle, podczas gdy zmęczenie występuje w organizmie. Według Sleep-Apnea-Guide.com senność może spowodować oczy czuć ciężki i może się okazać, że trudno skupić się swoimi zaspy umysłu, a zmęczenie może spowodować, aby czuć się fizycznie zasilony i może spowodować achy lub ból mięśni. Zespół chronicznego zmęczenia może doprowadzić do wystąpienia takich objawów, jak: bóle głowy, ból gardła, nudności, depresja i wielu stawów.

Sen i odpoczynek

Snu często może złagodzić uczucie senności, ale nie zawsze tak jest w przypadku zmęczenia, co wysiłek fizyczny może spowodować. Zmęczenie będą ogólnie chcesz leżeć na odpoczynek ciała nie czując ochotę spać, chociaż zmęczenie nie wystarczy wysłać cię do snu. Według SleepTreatment.com bezsenność często mają problemy ze snem, ponieważ starają się iść spać, kiedy doświadczamy uczucia zmęczenia, a nie senność. Może się okazać, że sen nie pomaga skutecznie przywrócić poziom energii, jeśli cierpisz na zespół przewlekłego zmęczenia.

Przyczyny

Może wystąpić senność w ciągu dnia, jeśli cierpią z powodu bezdechu sennego, zużywają substancje halucynogenne, w tym kofeiny i alkoholu, spać krócej niż osiem godzin na dobę lub wziąć leki zawierające listę senność jako jeden z efektów ubocznych. Możesz odczuwać zmęczenie jeśli suffere z urazami głowy, depresja, choroby Parkinsona, raka lub HIV. Skontaktować się z lekarzem, jeśli obawiasz się, że możesz cierpieć z nadmierną sennością w ciągu dnia i zespół przewlekłego zmęczenia.