adcov.com

Różnica między rozmaryn idealna tymianku

Różnica między rozmaryn idealna tymianku

Wiedząc różnica między ziół jest przydatna dla kucharzy i ogrodników. Rozmaryn i tymianek dwóch popularnych ziół, które są łatwe w uprawie i zapach cudowny, podczas spaceru przez nich na wsi lub w ogrodzie, lub zrywać świeże gałązki do gotowania.

Rozmaryn

Różnica między rozmaryn idealna tymianku

Rozmaryn (Rosmarinus officinalis) to zioło, które mogą rosnąć do sześciu metrów wysokości. To jest jeden cechą wyróżniającą z dolnym rośnie tymianek. Rozmaryn rośnie na długie, zdrewniałe łodygi. Liście są około pół cala na cal długi, ciemny zielony kolor i wąskie. Spodu liści są srebrzyste biały lub jasny szary. Kwiaty są małe i zwykle niebieski lub światło fioletowe. Taśmy liści z łodygi lub użyć całego gałązką gotować w zupy, gulasze lub z drobiu.

Rosnący rozmaryn

Rozmaryn jest rośliną, która rośnie w klimacie wiele. To roślina w godnej gleby gdzie ma mnóstwo miejsca do rozprzestrzeniania i rosną. Rozmaryn najlepiej rośnie w ziemi, w przeciwieństwie do doniczki. Uniknąć overfertilization i woda to okresowo. Te wytrzymałe rośliny wymagają trochę opieki. Może szczypta powrotem łodygi, aby uczynić go bardziej pełny i zakrzewione lub do wspierania wzrostu nowych. Zbiorów wiązki to przez odcięcie długie odcinki i zwijarki je wraz z ciągiem powiesić do wyschnięcia. Rozmaryn można również świeże w razie potrzeby.

Tymianek

Różnica między rozmaryn idealna tymianku

Tymianek (Thymus Vulgaris) jest niskiego wzrostu roślin, który przychodzi w wielu odmian i "smaki." Zazwyczaj rośnie między kilku centymetrów i wysokiej stopy. Łodygi na tymianek są smukłe i bardziej delikatne niż te znalezione na rozmaryn i, po wyschnięciu, łatwo przystawki. Liście są małe, nieco owalne lub wydłużone i ich ostry aromat uwalnia łatwo. Zakres kwiaty od fioletowy, Lilak i lawendy różowy i biały. Tymianek jest używany w wielu dań kuchni śródziemnomorskiej, a także jaja, zupy, mięsa i sałatki.

Uprawa tymianku

Roślinne tymianek wokół chodniki lub używać go jako obrzeża. Działa również jako wypełniacz i mogą być uprawiane w doniczkach. Tymianek jest wieloletnia, ale bardziej delikatne niż rozmaryn podczas uprawy w ogrodzie. Można dostać całkiem długonoga, jeśli lewej do piąć, więc szczypta powrotem, zanim przejdzie do drzewa. Spróbować sadzenia kilka odmian, takich jak cytryna, ananas lub wełnisty odmian, ale wyboru z przedszkola do określenia, które są najlepsze do gotowania, obejmuje lub po prostu jako ozdoba w ogrodzie.