adcov.com

Różnica między Psychologii Społecznej i Psychologii Klinicznej

Istnieje wiele różnych rodzajów psychologii, ale chyba dwa najbardziej popularne kategorie, o których słyszymy to psychologia kliniczna i społeczna. Chociaż niektórzy mogą korzystać z tych tytułów zamiennie, w rzeczywistości są odrębne rodzaje badań psychologicznych.

Psychologia Kliniczna

Według Towarzystwa Psychologii Klinicznej, psychologia kliniczna jest praktyka analizowania, przewidywania i łagodzenia zaburzeń związanych z kwestiami psychologicznymi. Psychologowie kliniczne pracować bezpośrednio z osobami, aby pomóc im zrozumieć, sposobów zmniejszenia ich cierpienia.

Psychologia społeczna

Psychologia społeczna studia relacje, zachowania grupowe i jak ludzie oddziałują na siebie. Wpływy społeczne i zewnętrzne / relacje są podkreślił w psychologii społecznej, natomiast psychologia kliniczna skupia się na wewnętrzne funkcjonowanie na uwadze individualsâ € ™.

Expert Insight

Pole psychologiczny, który gwałtownie wzrasta. Nawet planów ubezpieczeń zdrowotnych zaczęły obejmować w zakresie zdrowia psychicznego, aby pomieścić potrzeby tamtejszych obywateli na tendencję do ich zdrowia psychicznego.

Kwalifikacje

Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne mówi, że minimalne wymagania do wykonywania wszelkiego rodzaju psychologii obejmuje doktorat z programu psychologicznego. Psychologowie, powinny charakteryzować się znaczną ilość zajęć w zakresie ich kompetencji.

Nieporozumienia

Psychologowie nie są lekarze, a nie przepisać leki. Psychologów klinicznych i społecznych są dostępne do rozmowy, słuchania, prowadzenia i oceny testów i inne rodzaje zadań terapeutycznych.