adcov.com

Różnica między Nits i Louse Jaj

Różnica między Nits i Louse Jaj


Wszy wpływać na ludzi ze wszystkich środowisk społeczno-ekonomicznych i wieku. Dzieci są szczególnie podatne na czele inwazji wszy ze względu na częste, bliski kontakt z innymi. Wszy są bardzo zakaźne, pasożytnicze owady i są łatwe do pominięcia w kontroli skóry głowy bez odpowiedniego szkolenia. Zwykle są znalezione w pobliżu głowy, ale były znane zarazić brwi, rzęsy i włosy łonowe. Wszy jaja różnią się od gnid, że jajko zawiera wysiedziany wesz embrion, natomiast nit wesz jest wyklutych jaj powłoki.

Kolor

Wysiedziany jaja wszy są kolorowe światła, gdy są po raz pierwszy położył - przyciemniane lub żółto-szary. Tuż przed wylęgowych, zwracają ciemniejszych odcieniach tan, czasami określane jako "kawa kolorowe." Po wylęgu (i stać nitów), pojawiają się białe. Inne niż kolor, to jest praktycznie niemożliwe, aby odróżnić się nit i jaja wszy bez mikroskopu.

Skrzynia biegów

Jak jaja wszy zawierają żywe zarodki, które mogą Hatch, skrzynia biegów z jaj wszy są możliwe. Jak nitów nie zawierają składnik lub materiał, który jest zdolny do wytwarzania żywych wszy, transmisja z gnid nie jest możliwe. Jednak oba nitów i jaja zazwyczaj pozostają przyklejone do włosa osoby zakażonej. Zakażenia występuje zwykle przez przeniesienie dorosłych live.

Diagnoza Infestation

Po bliższym przyjrzeniu się, nitów są bardziej prawdopodobne, aby być mylone z łupieżem, niż wysiedziany jaj, ze względu na biały kolor. To może prowadzić do irytujących błędnej diagnozy w każdym kierunku, nawet przez wykwalifikowanych specjalistów. Rodzice lub opiekunowie powiedział ich dzieci mają wszy, gdy wszyscy oni naprawdę mają to przypadek łupieżu ("fałszywie pozytywne"), przejść przez niepotrzebne domu i leczenia skóry głowy schematu. Z drugiej strony, Błędna diagnoza w drugim kierunku - w przypadku jego braku do diagnozowania wszy, gdy jest on obecny ("fałszywie ujemna"), - może być gorszy. Wszy nie przenoszą choroby, ale może powodować swędzenie i drapanie, które mogą doprowadzić do infekcji.

Leczenie

Technicznie, nitów (w przeciwieństwie do jaj) nie wymaga leczenia, ponieważ są one tylko skorupki jaj. Jak wysiedziany jaj, jednak muszą być czesane z włosów specjalnym grzebieniem, jak "klej" Wykorzystanie wszy jest notorycznie silny i odporny na szampony i zabiegów. Metody leczenia nie różnią się znacznie, jednak; czy nitów lub jaja są określone, to jest prawdopodobne, że stanowią dobre jaja, nitów i dorosłych, od chwili zakażenia połowu. Dodatkowo, najmniejszy, najbardziej niedojrzałe wszy są prawie nie do odróżnienia od jaj, co diagnoz jeszcze trudniej. Większość lekarzy grać bezpiecznie i leczenia na wszystkich etapach cyklu życia wesz.

Terminologia

Określenia "wesz jajko" i "nit" są często używane zamiennie (choć niesłusznie) w literaturze medycznej, więc o tym pamiętać podczas czytania broszur i instrukcji zabiegów.