adcov.com

Różnica między Lupus i fibromialgii

Różnica między Lupus i fibromialgii


Może to być trudne, gdy człowiek zaczyna uczucie spływać i cierpi na bóle stawów w całym organizmie. Gdy objawy trwają przez kilka miesięcy lub więcej, ważne jest, aby starać się diagnozę problemu. Dwa z najbardziej powszechnych przyczyn tych objawów są toczeń i fibromialgii.

Objawy fibromialgii

Zgodnie z Mayo Clinic, fibromialgii powoduje stały, tępy ból w całym ciele. Ból stawów występuje na obu stronach korpusu w tym samym czasie. Ból jest szeroko rozpowszechniona i występuje w określonych punktach, zwanych punktów tkliwości w organizmie. Te osiemnaście zaliczyć: punktów na grzbiecie głowicy u podstawy czaszki, punkty między łopatkami powyższych punktów łopatek, punkty po obu stronach szyjki powyżej obojczyka, górnej części klatki piersiowej poniżej obojczyka, poza kolana, biodra, górne boki biodra i kolana. wnętrza Inne częste objawy fibromialgii to: bezsenność, depresja i chroniczne zmęczenie.

Objawy lupus

Toczeń jest chorobą, która wpływa zarówno na stawy i narządy ciała. Ludzie, którzy mają lupus doświadczenie na różne sposoby; rzadko dotyka dwie osoby w taki sam sposób. Osoby cierpiące na toczeń zwykle wiele objawów w tym samym czasie. Najczęstsze objawy tocznia to: chroniczne zmęczenie, bóle stawów i mięśni po obu stronach ciała w tym samym czasie, czerwone i opuchnięte stawy, wysypki skórne lub wysypka w kształcie motyla przez most nosa i policzków, nadwrażliwość, bóle głowy, depresja , choroby serca, częste stany podgorączkowe, wahania wagi, wypadanie włosów, zaburzenia czynności nerek, niedokrwistość i zapalenie naczyń krwionośnych.

Diagnozowania fibromialgii

Do rozpoznania fibromialgii, lekarz sprawdza punktów przetargowych za ból i obrzęk. Osoba, która ma co najmniej jedenaście punktów przetargowych i miał objawy przez trzy miesiące lub więcej może być z rozpoznaniem fibromialgii. Brak badania krwi, które potwierdzą diagnozę fibromialgii.

Diagnozowanie Lupus

Jedna z głównych różnic pomiędzy dwoma chorób jest zdolność do lekarza w celu zdiagnozowania toczeń przy użyciu testu krwi. Pacjenci, którzy pozytywny test do badania przeciwciał przeciwciał przeciwjądrowych nie mogą wymagać dalszych badań, jeśli mają też co najmniej cztery wspólne objawy tocznia. Inne badania krwi, które może być wykonane w celu potwierdzenia diagnozy obejmują szybkość opadania krwinek czerwonych (ESR) i białko C-reaktywne (CRP).

Ostrzeżenie

Ważne jest dla tych, którzy mają jakiekolwiek objawy toczeń lub fibromyalgia, aby zobaczyć lekarza rodzinnego jak najszybciej. Wczesne wykrycie toczeń w szczególności może pomóc lekarzom stworzenie planu leczenia, aby ograniczyć wyniszczające skutki choroby. Inne choroby, które naśladują rumieniowaty lub fibromialgia może również przedstawiać poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby tarczycy i reumatoidalnego zapalenia stawów oraz wymagające natychmiastowego leczenia.