adcov.com

Różnica między katecholamin i Noncatecholamines

Co się dzieje, gdy masz do czynienia z wszelkiego rodzaju zagrożenia? W królestwie zwierząt jest zespół walki lub lotu, który jest aktywny w organizmie w obliczu niebezpieczeństwa. Innymi słowy, gruczoły nadnerczowe aktywuje zapisać ciała. Gdy to się stanie, układ androgenicznych jest aktywowany. System uwalnia adrenergicznych, które są znane również jako "sympatykomimetykami." Nazwa ta pochodzi od ich właściwości, jakie ma naśladować objawy współczulnego układu nerwowego.

Jakie są Katecholaminy?

W katecholamin są hormony, które są uwalniane przez nadnercza, kiedy człowiek ma do czynienia z wszelkiego rodzaju stresu. To reakcja walki lub lotu przez nadnercza, które są aktywowane dla przetrwania człowieka. Rola katecholamin jest zwiększenie szybkości oddychania, akcji serca, ciśnienie krwi, siłę mięśni i sprawność umysłową. Do wspierania funkcji zespołem walki lub lotu w organizmie, przepływ krwi jest odciągana od skóry i przekierowany do mózgu, nerek i serca do tego celu. Niektóre przykłady katecholaminy w organizmie jest adrenalina lub epinefryna, dopamina i noradrenalina.

Jakie są Noncatecholamines?

Noncatechalamines adrenergiczne leki, które są używane do aktywacji alfa i beta preceptors. Leki te nie zawierają katechol w swoim jądrze. Niektóre przykłady tych leków są efedryna, fenylefryna, amfetamina, metatraminol i metoksamina. Leki te są stosowane w leczeniu rozmaitych chorób, takich jak na przewężeniu komórek krwi, w celu osiągnięcia stanu rozluźnienia mięśni z łatwością do nosa i do oczu rozładowanie i rozstrzeń oskrzeli.

Różnice

Podstawowa różnica między katecholamin i noncatecholamines jest to, że jest wytwarzany w organizmie, innych jest nazwą nadaną grup leków, które wytwarzają taki sam reakcji w organizmie jako katecholamin. W noncatecholamines może być pośrednie działania, działanie wprost i podwójnego działania. Bezpośrednie działających noncatecholamines są wykorzystywane szczególnie w celu pobudzenia receptorów alfa i beta. Należą isotharine, terbutalina i albuterol natomiast te dwa działające m.in. efedrynę.

Najważniejsze różnice

W katecholamin są zawsze i wyłącznie bezpośredniego działania. Z drugiej strony, ponieważ noncatecholamines są bezpośrednie, pośrednie i podwójnego działając mogą być podawane po zakończeniu operacji, są trwalsze i mają zdolność do przekraczania bariery krew-mózg. Stosowany głównie w przypadkach, w pobliżu śmierci noncatecholamines są w gruncie rzeczywistości leków ratujących życie w więcej niż jeden sposób.