adcov.com

Różnica między Fibromialgia i zespół bólu wielomięśniowego

Polimialgia reumatyczna i fibromialgia zarówno powodować ból i dyskomfort. Jednakże różnią się one w różnych sposobów. Polimialgia ogół dotyka osób starszych, podczas gdy fibromialgii mogą wpływać różne grupy wiekowe. Polimialgia reumatyczna jest stan stosunkowo krótkim okresie, który wpływa na pewne części ciała, ale fibromialgii jest przewlekłą chorobą, która wpływa na całe ciało.

Wiek zachorowania

Według Narodowego Instytutu Zdrowia, polimialgia reumatyczne ogół dotyka tylko osoby powyżej 50 roku życia.

PZH informuje, że fibromialgia jest najczęściej u kobiet w wieku od 20 do 50.

Dotyczy części ciała

Polimialgia reumatyczna zazwyczaj tylko wpływ na mięśnie bioder i ramion. Ponadto, polimialgia reumatyczna może występować wraz z tętnicy skroniowej, który jest zapalenie naczyń krwionośnych w obszarze głowy i szyi.

Fibromyalgia wpływa mięśnie, stawy i ścięgna na całym ciele. Może to wystąpić, oraz toczeń rumieniowaty lub reumatoidalnego zapalenia stawów.

Objawy

Objawy polimialgia reumatycznych chodź bardzo nagle i to gorączka, niedokrwistość, utrata masy ciała, zmęczenie, ból twarzy, złe samopoczucie, ból w ramionach i biodrach i ból szyi. Szyi, ramion i bioder mogą czuć się sztywne, jak również.

Objawy fibromialgii to na całej powierzchni ciała, ból punktów przetargowych, zmęczenie, problemy z pamięcią, zespół jelita drażliwego, mrowienie, drętwienie, bóle głowy i problemy ze snem.

Czas trwania

Polimialgia reumatyczna zazwyczaj sprowadza się w około 1 do 4 lat po wystąpieniu objawów.

Fibromialgia może poprawić i pogorszyć w czasach, ale często jest to stan na całe życie.

Leczenie

Polimialgia reumatyczne leczy się zazwyczaj z kortykosteroidami.

Fibromialgia może być traktowane z zarządzania stresem, zmiany stylu życia, w tym zdrowej diety i regularne ćwiczenia fizyczne, fizjoterapia i leki, takie jak CYMBALTA i Lyrica.