adcov.com

Różnica między FFS i typów CDP plan ubezpieczeń

Opłata za usługę plany zdrowia zwrotu pacjentów i dostawców na korzystanie z usług zdrowotnych, po świadczenia usługi. Plany zdrowia konsumpcyjne napędzane, znany również jako wysokiej odliczeniu planów zdrowotnych, również zapłacić na korzystanie z usług, ale mogą znacznie różnić się w konsumenta, out-of-pocket kwoty wydatków. Generalnie, plany FFS Oferujemy niskie odliczeniami i mniej out-of-pocket kosztów przy odliczeniami CDHP są wyższe. CDHPs uprawniają konsumenta do zarządzania własną ostrożność i kierować swoje własne koszty opieki zdrowotnej.

Odliczeniu kwoty

Najbardziej znacząca różnica między standardowym Opłata za usługę planu i konsumentów napędzane plan zdrowia jest odliczany. Większość CDHPs są wysokiej odliczeniu planów zdrowotnych, ponieważ ich odliczeniu, kwotę trzeba zapłacić z własnej kieszeni, zanim ubezpieczyciel zdrowia płaci (bez premii), jest znacznie większa niż w przypadku standardowego planu FFS. CDHP projekt zamierza konsumentowi zdecydować, ile, z kim i gdzie ma swoją opiekę zdrowotną. Ponieważ kilka dolarów pochodzą z out-of-pocket, konsument jest w pełni świadoma tego, jak jego opieki zdrowotnej dolarów są wydawane. On może dokonać różnych wyborów, niż jeśli jest objęte planem FFS, takich jak poszukiwanie pilnej opieki vs drogie wizyty pogotowie.

IRS Definicja

Internal Revenue Service określa wykwalifikowanych wysokiej odliczeniu planów zdrowotnych. Nie jednoznacznie określać opłaty za usługę kryteria plan zdrowotny. CDHPs uważane HDHPs, według wytycznych IRS, musi spełniać określone minimalne i maksymalne kwoty podlegające odliczeniu obejmują profilaktycznej opieki i ochrony zdrowia pokazy. W każdym roku kalendarzowym, IRS określa odliczeniu kwot, które należy spełnić, aby HDHPs zakwalifikować jako HDHP. W 2011 roku minimalny roczny odliczeniu jest 1.200 dolarów za indywidualnego ubezpieczenia oraz 2,400 dolarów na pokrycie rodziny. Maksymalna odliczeniu i out-of-pocket kosztów, z wyłączeniem premii, jest 5.950 dolarów do indywidualnego ubezpieczenia i 11.900 dolarów na pokrycie rodziny.

Zdrowie Zwrot i Konta oszczędnościowe

Rachunki refundacyjne Zdrowie (HRA) oraz rachunki oszczędnościowe zdrowia (HSA) uzupełniają większość CDHPs. Obydwa konta zawierają fundusze wykorzystane na pokrycie kosztów opieki zdrowotnej. Pracodawcy skonfigurować HRAS dla pracowników, osoby otworzyć HSAs. Standardowa opłata za usługę plany nie mają składnik HRA lub HSA. Zgodnie z wytycznymi IRS, tylko te objęte HDHP może kwalifikować się do HSA. Fundusze HSA są może rozwijać wolne od podatku i być inwestowane jeśli nie są wykorzystywane na wydatki medyczne. HRAS, oferowane wraz z planem grupy, zawiera konkretnej kwoty w dolarach rozproszonych po złożeniu wniosku.

Wybór ubezpieczenia zdrowotnego

Wybierając plan zdrowia, brać pod uwagę wszystkie koszty, w tym składek, potrąceń, dopłat i maksimów. Zastanów się, jak wiele można skorzystać z ubezpieczenia, a jeśli masz chorobę, która wymaga wykorzystania częstych usług zdrowotnych. Dodatkowo, przegląd elastyczność każdego planu zdrowia, ograniczenie świadczeń i usług objętych ubezpieczeniem. Zawsze należy sprawdzić, czy lekarze są w sieci Plana € ™ s, aby zaoszczędzić na kosztach. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze planu, Dział Twój stateâ € ™ s ubezpieczeń ma przedstawicieli konsumentów, aby pomóc Ci.