adcov.com

Różnica między Effexor & CYMBALTA

Effexor lub chlorowodorek wenlafaksyny i Cymbalta lub chlorowodorek duloksetyny są dwa leki na receptę. Pomimo tego, że zarówno stosuje się do leczenia objawów depresji i zaburzenia lękowego uogólnionego, istnieją znaczne różnice pomiędzy Effexor i Cymbalta.

Zastosowania

Oprócz zaburzeń lękowych i depresji, lekarze często przepisują Effexor do leczenia zaburzeń panicznych, gdy Cymbalta czasami uwagę na kontrolowanie bólu spowodowanego neuropatia cukrzycowa lub fibromialgia, raporty Mayo Clinic.

Wygląd

Effexor jest w postaci tabletek, które peach koloru i posiadających liczbę odpowiadającą dawce tabletki i "W" na jednej stronie tabletki. Cymbalta to kapsułka, która jest albo wszystkie zielone, białe i niebieskie lub zielone i niebieskie w zależności od dawki.

Dawkowanie

Effexor jest dostępny w 25 mg, 37,5 mg, 50 mg, 75 mg i 100 mg mocne, podczas Cymbalta jest jedynie w dawce 20 mg, 30 mg i 60 mg siły.

Pediatrii

Choć zarówno Effexor i Cymbalta stanowić zagrożenie dla myśli i zachowań szkodliwych, gdy własny przewidziany dla dzieci, FDA badania kliniczne publikowane na rxlist.com wykazały również, że Effexor zwalnia także tempo dziecka wzrostu.

Ograniczenia

Effexor mogą nie być bezpieczne dla osób z wysokim poziomem cholesterolu lub nadczynność tarczycy, ostrzega Mayo Clinic. Cymbalta nie stanowią zagrożenia dla tego typu pacjentów.