adcov.com

Różnica między depresją i fibromialgii

Fibromialgię i depresja może występować osobno lub razem. Obydwa warunki mogą prowadzić do bólu i niewyjaśnionego zmęczenia, fibromialgii, lecz te mają również zamówienia punkty, które są szczególnie ból w dotyku.

Znaczenie

Według Centrum Kontroli Chorób w każdej dać czas 5,4 procent populacji ma do czynienia z depresją. Centrum Kontroli Chorób podaje, że około 2 procent populacji cierpi formularz fibromyalgia.

Wpływ depresji

Objawy depresji mogą obejmować ból pleców, bóle głowy, zmęczenie, osłabienie, drażliwość, niepokój, trudności w koncentracji, zaburzenia snu, zmiany masy ciała, smutek, beznadzieję i brak chęci do uczestniczenia w działalności dawniej przyjemne.

Efekty fibromialgii

Objawy fibromialgii to ból ciała, punkty przetargowe, problemy ze snem, zmęczenie, sztywność po przebudzeniu, mrowienie i drętwienie nóg i rąk, silne bóle menstruacyjne, problemy z pamięcią, spowolnione myślenie. Warunki współistniejące często obejmują zespół przewlekłego zmęczenia, zespół jelita drażliwego, lęku i depresji.

Identyfikacja

Fibromialgii i depresji mają wiele nakładających się na siebie, a często objawy występują razem. Lekarz zdiagnozuje albo warunek na podstawie historii choroby pacjenta, opis objawów i poprzez badania fizykalnego.

Leczenie

Zarówno depresji i fibromialgii może odpowiedzieć na zabiegi z leków przeciwdepresyjnych. Niektóre leki przeciwdepresyjne, takie jak CYMBALTA, są wprowadzane do obrotu na obu warunkach.