adcov.com

Różnica między Białym i Czarnym żeń-szenia

Różnica między Białym i Czarnym żeń-szenia


Żeń-szeń jest herb, który wygląda jak pasternak i ma dobrze znanych korzyści zdrowotnych stosowanych przez Azjatów i Indian od wieków. Żeń-szeń jest uprawiany w Ameryce, Chinach i Korei. Żeń-szeń jest z korzenia rośliny Panax i gdy w pełni uprawiane może dochodzić do metra. Żeń-szeń biały i czarny są różne formy ziół produkowanych przez rośliny Panax. W porównaniu, biały i czarny żeń-szenia mają kilka różnic.

Produkcja

Żeń-szeń amerykański biały, zwany również Panax quinquefolius, pochodzi z wschodniej części Ameryki Północnej, od południowego Ontario do Gruzji. To jest biały lub żółty kolor i jest żeń-szeniowi w najbardziej surowej formie formularza. Żeń-szeń jest nieobrane białe i suszone. Z drugiej strony, czarne ginseng jest wytwarzany w Korei lub w Chinach i pochodzi z żen-szenia. Kiedy produkowane korzenie rośliny Panax są nieobrane, na parze, a następnie suszy ponownie który daje czerwone zabarwienie. Aby uzyskać czarny żeń-szeń, korzenie są na parze i suszone dziewięć razy wyższy poziom produkujących saponiny. Saponiny to związek w większości warzyw, ziaren i ziół, które mają zdrowe korzyści dla organizmu. Czarniejsze żeńszenia, wyższe poziomy saponiny.

Cena białego i czarnego żeń-szenia

Żeń-szeń biały i czarny znajdują się w wielu formach, w tym proszki, tabletki, herbaty i ekstraktów. Czarny żeń-szeń jest bardziej kosztowne niż białego żeń-szenia ze względu na wysoki poziom saponiny. Ponadto najwyższej jakości żeń-szeń jest stosowany podczas tworzenia czarny żeń-szenia. Żeń-szeń biały proszek może kosztować około 57 dolarów za funt, a od marca 2011 roku Czarny żeń-szenia, w postaci ekstraktu, może kosztować od 100 dolarów do 900 dolarów w zależności od jakości. Ponadto, jest to trudniejsze do znalezienia czarny żeń-szeń i nie mogą być sprzedawane w lokalnym sklepie spożywczym zdrowia lub witaminy, ale jest dostępny przez koreańskich sklepów internetowych.

Korzyści

Zarówno biały i czarny żeń-szeń ma wiele korzyści dla zdrowia. Żeń-szeń amerykański lub biały powiedział, że efekt chłodzenia na ciało, a żeń-szeń azjatycki lub czarny powiedział, że jakość ogrzewania. Badania pokazują, żeń-szeń, aby mieć czarną anty-cukrzycowa, przeciwnowotworowych i właściwości przeciwutleniające. To przyczynia się do poprawy funkcji wątroby i zwiększa odporność organizmu. Żeń-szeń jest dawanie Biały energii, zwiększa wytrzymałość i przeciwdziała skutkom stresu fizycznego i emocjonalnego. Biały ginseng jest korzystne dla Amerykanów, którzy żyją w szybkim tempie życia.

Skutki uboczne

Wszelkie zioła, w tym biały i czarny żeń-szeń, powinny być podejmowane z rozwagą i omówione z lekarzem. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku przyjmowania innych ziołowych suplementów lub leków. Niektóre działania niepożądane białego żeń-szenia są niepokój, bezsenność, wysokie ciśnienie krwi, problemy żołądkowe, bóle głowy i krwawienie z pochwy. Czarny żeń-szeń ma mniej skutków ubocznych niż białego żeń-szenia, ale należy zachować ostrożność podczas korzystania z niego.