adcov.com

Różnica między analogowe i cyfrowe Wagi

Wagi analogowe i cyfrowe mają swoje szczególne przeznaczenie. Oba typy są wokół tej samej cenie, ale Wagi cyfrowe są bardziej dokładne niż skal analogowych.

Wagi analogowe

Wagi analogowe mają okrągłe tarcze, gdzie wskaźnik porusza się zgodnie z ruchem wskazówek w zależności od wagi stosowanych. Oznakowania są równo rozłożone między numerami w celu wskazania ilości ułamkowych (1/4, 1/2).

Wagi cyfrowe

Wagi cyfrowe mają wyświetlacze LCD lub numer LED. Nie ma żadnych wskazówek, na skali cyfrowej.

Analogowe Dokładność

Wagi analogowe mogą być trudne do odczytania w zależności od kąta patrzenia. Może to stanowić problem, gdy wskaźnik ląduje pomiędzy oznaczeniami ułamkowych.

Dokładność cyfrowa

Waga cyfrowa może być zaprogramowany do odczytu z 2 lub większej liczby miejsc po przecinku. To pozwala na większą dokładność niż "na oko" frakcji w skali analogowej.

Zastosowania

Wagi stosowane są w delikatesach, sklepach spożywczych, stoisk produktów, dosłownie wszędzie rzeczy musi być ważone. Wagi cyfrowe są stosowane tam, gdzie potrzebna jest precyzja (apteki, laboratoria), gdy śladowe ilości (miligramy, monety) są ważone.

Cena

Różnica w cenie między skal cyfrowych i analogowych jest o tym samym. Ceny te zależą od jakości skali - waga cyfrowe są bardziej wytrzymałe.