adcov.com

Różne rodzaje wiecznie zielone drzewa

Różne rodzaje wiecznie zielone drzewa

Wiecznie zielone drzewa są drzewa, które odnawiają ich liści przez cały rok, w przeciwieństwie do liściastych drzew, które spadek liści jesienią i odrastają im na wiosnę. Najczęstsze rodzaje evergreeny są drzew iglastych, które powszechnie rosną igły zamiast liści i rozpowszechniania ich nasion poprzez stożki. Jednakże istnieje również drzewa liściaste, które są uważane za evergreeny, jak również.

Sosny (Pinus rodzaj)

Sosen są najbardziej powszechnie znany wiecznie zielone drzewa, tak bardzo, że jest łatwy w błąd innych drzew iglastych dla nich. Pochodzą one w różnych kształtach i rozmiarach, przeżyć w wilgotne, suchym klimacie, a zakres w wysokości od 15 stóp do około 100 metrów, w zależności od gatunku. Charakterystyczne, że odróżnia od innych evergreeny sosen jest wzrost igły; igieł sosnowych rosną z gałęzi w klastrach dwóch do pięciu każdego, podczas gdy inne iglaki produkują ich igły pojedynczo. Wspólne typy sosen to sosna, Sosna i sosna.

Jodły (Abies rodzaj)

Jodły są drzewa iglaste, które są rozpoznawalne przez ich pojedynczo uprawianych, dwustronne (tj, płaskie) igieł, które są zazwyczaj miękkie w dotyku. W odróżnieniu od sosny, które mogą rosnąć w mokrej do suchej glebie, jodły raczej preferuje wilgotne gleby. Oni również się w chłodniejszym klimacie, które czynią je bardziej powszechne w północnych regionach lub wyższych wysokościach. Jodły są zazwyczaj w kształcie piramidy i symetryczne, a większość gatunków wahają się od 40 do 70 metrów wysokości. Typy jodły jodła balsam, jodła szlachetna i subalpejskie jodła. Co ciekawe najbardziej znanych "jodła" wcale nie jest prawda jodła; daglezja, a wiecznie zielone, jest całkowicie inny rodzaj.

Drzewa świerk (Picea rodzaj)

Jak jodła świerk daje pojedynczej igły z jego oddziałów, ale różnią się od jodły igły są 4 stronne, zamiast dwustronne. Igły do wielu gatunków drzew świerk mają bardziej niebieskawy odcień do nich. Świerk może wystąpić w różnych glebach i poziom wilgoci, i są umiarkowane i szybko rosnące drzewa, czasami osiągnięcia wysokości ponad 140 metrów. Popularne gatunki drzew świerk są Colorado blue spruce, świerk czarny i świerku.

Inne rodzaje evergreeny

Wiele pospolitych gatunków zimozielonych drzew nie należą do rodzaju sosna, świerk lub jodła--na przykład, Cedry, jałowce i arbor vitae. Te inne evergreeny można podjąć szereg cech. Amerykański vitae arbor, na przykład, sportowe scalelike liście zamiast igły, i drzewa Sekwoi słynny (redwood) z Pacific Northwest są najwyższych drzew na świecie, osiągając wysokość kilkuset metrów i życia na setki lat.