adcov.com

Rozmowa podczas snu

Rozmowa podczas snu


Sypialnia ma być czas spokojnego wypoczynku i relaksu dla ciała i umysłu. Dla niektórych, chrapanie jest przewlekłą chorobą, która uniemożliwia spokojny sen. Dla innych, jego ostre napady snu mówić. Rozmowa podczas snu jest uważana zaburzenia snu, który wpływa na osoby w każdym wieku.

Somniloquy

Somniloquy jest terminem medycznym rozmowy podczas snu. Warunkiem jest rzadko traktowane jako powód do niepokoju, nawet jeśli nie jest to sklasyfikowane jako zaburzenia snu. Somniloquy jest zwykle wywołane przez stres lub choroby, która powoduje słabe cykle snu. Poświęcenie czasu na relaks przed snem i utrzymanie prawidłowych metod zdrowia uniemożliwia stan.

Objawy

Epizody snu rozmawia zakres od małych pomruków do długich rozmów. Dyskusje mogą być przypadkowe głupie słowa, pełne właściwe wolności lub wulgarnych wypowiedzi, ponieważ mózg jest w stanie relaksu podczas snu. W rzadkich przypadkach były znane krzyczeć podczas snu, budzi się wokół nich.

Grupa wiekowa

Jednym z najbardziej powszechnych grup wiekowych dotkniętych rozmowy snu są dzieci. Według WebMD, około 50 procent dzieci w wieku od trzech do 10 lat losowo prowadzić rozmowy w trakcie snu, podczas gdy 10 procent Dyskusja podczas snu częściej niż raz w tygodniu. Tylko około 5 procent dorosłych mówić przez sen.

Terroru snu

Agresywna forma rozmowy snu jest znany jako grozy snu lub zaburzenia zachowania podczas snu REM (RBD). RBD obejmuje gwałtowne epizody krzyczeć, krzyczeć i kopać podczas snu. Osoby nie przypominam sobie incydentów i są często w szoku, gdy opowiadał o ich zachowanie. Przyczyny są poważne stres RBD, niepokój, zaburzenia mózgu lub chorobę.