adcov.com

Rozcięgna podeszwowego Objawy Rupture

Wkładka ortopedyczna powięź więzadła, który rozciąga się na całej długości dolnej części stopy. Pęknięcie nie jest wspólny podeszwowy uraz powięzi, lecz może wystąpić w połączeniu z powięzi podeszwy. Rozlane zapalenie powięzi podeszwy mogą przejść od małych łzami w więzadła do całkowitego rozdarcia lub rozerwania, gdy jest za dużo stresu na więzadła. Kiedy podeszwowe pęknięcia powięzi, objawy są podobne do objawów zapalenia powięzi podeszwy. Jednakże, ciężkość objawów zwiększają, w powięzi podeszwy pęknięcie łatwe do zidentyfikowania.

Objawy

Objaw powięzi pęknięcie powoduje obrzęk pod stopy. Silny ból w pięcie zwykle występuje z obrzękiem. Ból jest bardziej ekstremalne rano, a następnie znika w ciągu dnia. Reszta ma tendencję do poprawy bólu powięzi podeszwy z pęknięciem.

Identyfikacja

Podczas podeszwowe naśladuje powięź pęknięcie innych urazów stóp, kluczem do jego identyfikacji jest lokalizacja i nasilenie w różnych czasach. Ból jest najgorszy, gdy pierwszy rośnie, a pod koniec dnia to zanika do tępy ból. Ból nigdy całkowicie nie odchodzi, to tylko zmniejsza nasilenie. Złamania kości szkieletu lub inne problemy, które powodują ból nie znikną, to wydaje się jeszcze gorzej. Ból jest bardzo szczególne i zlokalizowane w dolnej części stopy. Ból, który również strzela lub gdzie indziej prawdopodobnie podróżuje z powodu innego problemu, a nie tylko rozcięgna podeszwowego pęknięcia.

Rozważania

Najczęstsze przyczyny pęknięcia powięzi podeszwy są nadmierne i odkształcenia. Szczep ten może pochodzić z różnych źródeł. Przyrost masy ciała, otyłość, zużyte buty i łuku są wszystkie kwestie czynników przyczyniających się do szczepu. Nadużywanie występuje, gdy osoba pracuje lub ćwiczenia zbyt wiele.

Leczenie

Leczenie różni się w zależności od przyczyny. Wszystkie typy wymagają odpoczynku i delikatne rozciąganie powięzi podeszwy. Lód zmniejsza obrzęk i stan zapalny i zapewnia tymczasową ulgę w bólu. Leki przeciwzapalne mogą być pomocne w zmniejszaniu bólu i zmniejszenia stanu zapalnego również. Taping łuku stopy zapewnia również stabilność i ulgę podeszwowe pęknięcia powięzi. Ludzie z zagadnień łukowych należy rozważyć uzyskanie przystosowany do protetycznych wkładki. Ciężkie przypadki pęknięcia powięzi podeszwy mogą potrzebować zastrzyku kortyzon do zmniejszenia stanu zapalnego i pozwalają rozcięgna podeszwowego leczyć prawidłowo.

Ostrzeżenie

Jeśli osoba podejrzewa rozcięgna podeszwowego pęknięcia, powinien skontaktować się ze swoim lekarzem i umówić się na spotkanie. Lekarz może być w stanie wskazać pęknięcie obserwując stopę. Jeśli nie, to lekarz może zlecić badanie rezonansu magnetycznego lub MRI, aby potwierdzić rozdarcie więzadła. Badanie to jest bezbolesne i trwa mniej niż godzinę. Lekarz może skierować pacjenta do fizjoterapeuty na rozciąganie i leczenie rozcięgna podeszwowego pęknięcia. Nie nadal wykonywać, jeśli występuje rozcięgna podeszwowego pęknięcia. Spowoduje to zwiększenie bólu i wydłużyć czas odpoczynku niezbędne, aby uzdrawiać powięzi podeszwy.