adcov.com

Rola papaina

Papaina jest z drzewa papai i jest jednym z najbardziej popularnych enzymu rozszczepiającego białko ze względu na jego wielką wartość komercyjną. Jest on używany do wielu różnych funkcji, takich jak skruszania mięso, defibrinating ran w szpitalach, krzepnięcia mleka, niestrawność medycyny, kurczyć pokryć wełnę zabiegów i użądlenia owadów i meduz, deformacji rogówki blizn, obrzęków i stanów zapalnych. Od 1750 roku, a korzyści płynące z obecności proteaz w owoców papai zostały udokumentowane. W 1870, znaczenie enzymów stwierdzono w papaya zostały użyte do żywności i funkcji medycznej.

Popularne, tanie panaceum

Papaina jest tani, łatwo wytwarzać enzym, lub złożone cząsteczki, które przyspieszają reakcje chemiczne w komórce. Chociaż niektórzy ludzie są uczuleni, większość ludzi z powodzeniem leczonych na wrzody, miał obrzęk zmniejsza się, a nawet miał pochodną papaina wtryskiwanego do przedarł rdzenia płyty lub ściągnięty nerwów. Papaina, w przypadku spożycia, działa kojąco na żołądek i pomocy w trawieniu białek. Jednakże, jest to jedynie dla samego enzymu, a nie wszystkie leki, takie jak papaina Piany Allanzyme, Kovia lub Papfyll, które nie jest przeznaczone do trawienia. Enzym działa poprzez rozbicie martwy naskórek i ropy, co znacznie wspomaga czas odnowy otwarte rany. Jeśli także zmniejsza zapalenie rany i zapach.

Produkcja

Roślin papaja i jej owoce zawiera dwa enzymy, papaina i chymopapainę. Chymopapainę znajduje się w większej dawce, ale papaina 200 procent silniejsze. W roku 1933, Sri Lanka była wiodącym dostawcą handlowym papaina, ale w ciągu pięciu lat Afryka Wschodnia rozpoczęła produkcję handlową i jest obecnie największym na świecie dostawcą.

Historia środków ludowej

Przez wieki, ludzie wykorzystali papai i jego liście w medycynie ludowej. To położono na czyraki, brodawki i piegi. Istnieją zapisy w Indiach i Ghanie, który został zastosowany w macicy powoduje poronienia. Niedojrzałe owoce i nasiona często spożywana na aborcję. Korzenie były przygotowane do leczenia glisty. Liście owinięta mięsa zmiękczyć, że użyto jak mydło i suszy, w celu zmniejszenia palenia astmy.

Różnorodne zastosowania

Papaina jest uważana za panaceum, że w tym samym kraju, to może być sprzedawane w sklepach ze zdrową żywnością jako herbata, środek przeczyszczający, w leczeniu dolegliwości moczowo-płciowych i pomoc w aborcji.

Ostrzeżenie FDA

W Stanach Zjednoczonych, FDA ostrzegła przedsiębiorstwa do powstrzymania obrotu miejscowe leki zawierające papaina produktów do końca 2008 roku ze względu na doniesienia o trwałej utraty wzroku, silne spadki ciśnienia krwi i zwiększenia częstości akcji serca.