adcov.com

Rokowanie w raku pęcherza moczowego w stadium IV

Jeśli chodzi o ustalenia jakie jest prawdopodobieństwo, że rak pęcherza zostaną wyleczone, wiele zależy od stopnia, w jakim rak postępuje. Rozprzestrzenia się dalej na raka pęcherza, trudniejsze staje się następnie zawierają go leczenia, zmuszając do zmiany kierunku prognozy opóźnia nieuniknione. W IV stadium raka pęcherza moczowego, nowotwór rozprzestrzenił się poza oryginalnym miejscu do innych części ciała.

Rak pęcherza moczowego

Rak pęcherza występuje tam, gdzie nowotwór rozwija się wewnątrz samego pęcherza. Rak pęcherza ogólnie podzielić na dwa rodzaje - nowotworów brodawkowatych i innych brodawkowatych. Nowotwory brodawkowate wyglądać podobnie jak brodawki, i rosną przymocowane do łodygi, w przeciwieństwie do nowotworów nie brodawkowatych, które są bardziej inwazyjne. Czynniki ryzyka raka pęcherza moczowego należą palenie, narażenia na niebezpieczne substancje chemiczne i przewlekłych infekcji pęcherza.

Etapy raka pęcherza

Rak pęcherza moczowego jest podzielone w zależności od tego jak daleko nowotwór rozprzestrzenił. Etap 0 i I etapu nowotwory występują tylko w błony śluzowej pęcherza moczowego. Etap II guzy rozprzestrzeniania się w tkankach mięśni pęcherza. Etap III guzy wykroczyły poza tkanki mięśniowej i do tkanki otaczającej pęcherz. Wreszcie, guzy w stadium IV przerzuty do układu limfatycznego węzła ciała.

Etap IV Survival Rate raka pęcherza moczowego

Rak pęcherza moczowego jest łatwiejszy do wyleczenia, jeżeli może być zawarty. Dlatego przeżycia zmniejszają się wraz ze wzrostem raka w zakresie, w IV stadium raka o perspektywy najbardziej ponury. Według statystyk EMedTV.com raz raka pęcherza rozprzestrzenił się do węzłów chłonnych, wskaźnik przeżycia pięcioletniego spada do 3percent. Oznacza to, że masz 3 procent szans na przeżycie pięciu lat po diagnozie.

Etap IV Żywotność raka pęcherza

Według cancerhelp.org miejscu, najlepsi są szanse na przeżycie, gdy rak jeszcze nie rozprzestrzenił się na inne organy. Po IV etap raka pęcherza zaczyna zarażać inny obszar ciała, takich jak wątroba czy płuca, pacjenci mieszkają (średnio) w czasie od 12 do 18 miesięcy. Nawet jeżeli rak został przeniesiony tylko do węzłów chłonnych, i operacja jest wykonywana w celu ich usunięcia, jest tylko 30 procent przeżycia.

Rozważania rokowanie

Według National Cancer Institute, IV stadium raka pęcherza jest uważany zaawansowana, więc Ogólnym celem zmiany leczenia oraz rokowaniu. Jako, że jest bardzo mało prawdopodobne, że rak etap IV pęcherza może być zmuszony do umorzenia, rokowanie przesuwa się z nadzieją na wyleczenie się jedynie do podniesienia jakości pacjenta życia i dążenie do spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby, utrzymanie pacjenta przy życiu tak długo, jak długo jest to możliwe.