adcov.com

Rogowacenie Leczenie Solar

Aktynowe rogowacenie, zespół zwany również rogowacenie popromienne lub plamy, jest stanem, w którym rozwijają się zmiany chorobowe skóry. Oni wydają się być łuszcząca lub kruchy i są przedrakowe. Wynoszą one wielkości od tak duże jak 1 cal na tak mały jak główka szpilki, a zabarwienie mogą różnić się od różowego do ciemnej opalenizny. Zmiany chorobowe mogą być delikatne w dotyku i swędzenie, ale często są bezobjawowe. Na szczęście, istnieją dostępne metody leczenia tej choroby.

Kriochirurgia

Kriochirurgia jest bardzo częstym sposobem leczenia rogowacenia słonecznego. Polega ona na zastosowaniu ciekłego azotu do zmiany i czeka na to, aby zatrzymać się. Ciekły azot, można stosować jako spray lub z aplikatora. Procedura wytwarza minimalny lub bólu, a gdy dłuższe leczenie jest bardziej skuteczne w zmniejszaniu prawdopodobieństwo nawrotu, mogą powodować odbarwienie (brak barwy skóry).

Zabiegi miejscowe

Istnieje kilka miejscowego leczenia, które okazały się skuteczne przeciwko rogowacenia słonecznego, takie jak 5-fluorouracyl, kremu, który jest stosowany do zmiany funkcji oraz poprzez zniszczenie komórek, które są przedrakowym. Aldara jest leczenie miejscowe, który działa poprzez aktywację układu immunologicznego w celu zniszczenia komórek przedrakowych. Zabiegi te mogą być bolesne, ponieważ pozostawiają one na surowo skóry w miejscach, gdzie przedrakowe komórki skóry są zniszczone.

Chemical Peel

Peeling chemiczny jest inna opcja. Zgodnie z Mayo Clinic ", to polega na zastosowaniu jednej lub więcej roztworów chemicznych --- kwas trójchlorooctowy (TCA), na przykład --- do zmian". Powoduje to, że skóra typu blister, z ekspozycją chemicznego oraz obierania powodujące pozwala na opracowanie nowych, zdrowych komórek skóry w miejscu zmiany chorobowej.

Cutterage

Cutterage jest procedura, która obejmuje zastosowanie curet (rozdzielczej łopatka w kształcie litery), który stosuje się w celu usunięcia tak dużo chorej tkanki, jak to możliwe, a następnie elektrochirurgicznej, aby odcinać resztę uszkodzonej tkanki, która curet tyłu. Pomaga to również do kauteryzacji otwartą ranę pozostawioną przez curet.

Terapie laserowe

Istnieją dwie procedury, które używają warstw leczyć rogowacenie słoneczne. Prostym terapii laserowej lasera jest stosowany, aby odcinać schorzenie i wszelkie wpływ skóry pod spodem. Ta procedura może być bolesne, tak miejscowe środki znieczulające są zwykle stosowane. Terapia Phytodynamic polega na zastosowaniu środka fotouczulającego do zmiany miejscowo lub drogą iniekcji. W fotosensybilizowane komórki są następnie poddawane silnym światłem lasera, który zabija komórki przedrakowe.