adcov.com

Roe vs. Wade Ograniczenia dotyczące aborcji

Roe vs. Wade był przełomowym decyzja Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w 1973 roku, który przewrócił się do wszystkich przepisów prawa w kraju, przeszedł do ochrony praw rozwijających się płodów. Z tym przypadku aborcja otrzymała status prawny w Stanach Zjednoczonych.

Cechy

Decyzja Sądu Najwyższego nie umieszcza żadnych ograniczeń na aborcji w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Prawo do prywatności dla kobiety do przerwania ciąży w tym okresie jest absolutna.

Nota Prawna

Roe vs. Wade decyzji polegało na definicji przez Trybunał "osób prawnych" i stwierdzeniu, że osobowość prawna nie istnieje w okresie prenatalnym.

Rozważania

Nawet po pierwszym trymestrze ciąży, aborcja jest legalna do momentu urodzenia, jeżeli lekarz uzna licencji procedury niezbędne dla zdrowia kobiety.

1992 Case

W 1992 roku Trybunał uznał, Planned Parenthood w południowo-wschodniej Pensylwanii vs. Casey. Przy zachowaniu zasadniczej orzeczenia Roe kontra Wade, stany mogli ograniczyć aborcję na żywych płodów (tych, w stanie żyć poza łonem matki, z lub bez pomocy medycznej), z wyjątkiem kwestii "zdrowie" wspomniane wcześniej matki.

Znaczenie

Większość państw wprowadziły ograniczenia aborcji na całym "żywotności" koncepcji, takich jak wymagające zaangażowania wychowawczego dla nieletnich, doradztwo i czeka okresów oraz ograniczenia dotyczące publicznego finansowania aborcji.