adcov.com

Rodzajów atomów, które tworzą białka

Rodzajów atomów, które tworzą białka


Białka są budulcem każdej żywej istoty. Zgodnie z Georgia State University HyperPhysics Project, aż 75 procent suchej masy ciała ludzkiego jest białko. Białka są cząsteczkami o długich łańcuchach złożonych z kombinacji 20 aminokwasów. Z kolei 20 aminokwasy są złożone kombinacje pięciu atomów.

Wodór

Wodór jest najlżejszym elementem w naturze. "H" w układzie okresowym, wodór ma liczbę atomową 1, z jednym protonem i jednego elektronu. Jest niemetalu, co oznacza, że ​​nie prowadzi ciepło lub elektryczność oraz. W temperaturze pokojowej, 298 stopniach Kelvina lub 77 stopni Celsjusza, wodór gazowy. Wodór jest obecny we wszystkich 20 istotnych aminokwasów.

Węgla

Węgiel jest podstawowym elementem życia. Wszystkie żywe zawierają węgiel. "C" układu okresowego pierwiastków, węgiel ma liczbę atomową 6 protonów z sześciu i sześciu elektronów. Jest niemetalu, co oznacza, że ​​nie prowadzi ciepło lub elektryczność oraz. W temperaturze pokojowej, 298 stopniach Kelvina lub 77 stopni Celsjusza, węgiel jest stały. Węgiel jest obecny we wszystkich 20 istotnych aminokwasów.

Azotu

Azot jest jednym z najbardziej powszechnych pierwiastków w przyrodzie, stanowiących 78 procent atmosfery ziemskiej. "N" w układzie okresowym, azot ma liczbę atomową 7 z siedmiu protonów i siedem elektronów. Jest niemetalu, co oznacza, że ​​nie prowadzi ciepło lub elektryczność oraz. W temperaturze pokojowej, 298 stopniach Kelvina lub 77 stopni Celsjusza azot gazowy. Azot występuje w 20 istotnych aminokwasów.

Tlenu

Tlen stanowi 21 procent ziemskiej atmosferze i jest niezbędne do podtrzymania życia. "O" okresowym, tlen ma liczbę atomową 8 z ośmiu protonów i osiem elektronów. Jest niemetalu, co oznacza, że ​​nie prowadzi ciepło lub elektryczność oraz. W temperaturze pokojowej, 298 stopniach Kelvina lub 77 stopni Celsjusza, tlen gazowy. Tlen jest obecny we wszystkich 20 istotnych aminokwasów.

Siarki

Siarki (orkisz siarki w systemie brytyjskim) jest żółty w stanie naturalnym. "S" układu okresowego pierwiastków, siarka ma liczbę atomową 16 z 16 protonów i 16 elektronów. Jest niemetalu, co oznacza, że ​​nie prowadzi ciepło lub elektryczność oraz. W temperaturze pokojowej, 298 stopniach Kelvina lub 77 stopni Celsjusza, siarki substancji stałej. Siarka występuje tylko w jednym z niezbędnych aminokwasów - metioniny. Ludzie nie mogą syntetyzować metioninę i musi się go od żywności, takich jak jaja i ryb morskich.