adcov.com

Rodzaje wiecznie zielone drzewa i rośliny

Rodzaje wiecznie zielone drzewa i rośliny

Wiecznie zielone drzewo termin może być mylące, jak nazwa wydaje się sugerować drzewa jest wiecznie w kolorze, ale nie zawsze tak jest. Liści na niektóre wiecznie zielone drzewa jest srebrno niebieski, żółty zielony, brązowy i nawet szary. Podobnie nazwy nie oznacza, że drzewo nigdy nie traci jej igły; to rzuca starych przy zachowaniu pełnego drzewa nowych igieł. Niektóre wiecznie zielone drzewa i rośliny zawierają jodła, Sosna, jałowiec i CIS japoński.

Wiecznie zielone drzewo typy

Arbor vitae jest wiecznie zielone drzewo, które najlepiej gdy sadzone w glinie lub kwaśnych gleb, które otrzymują tylko częściowe słoneczne. Żywotnik zachodni amerykański preferuje gleby mokre. To drzewo może być stożkowy lub kolumnowy i produkuje zielonych liści. Jodła jest innym typem wiecznie i ma cztery podtypy: jodła, góra jodła, daglezja i balsam jodła białe. Douglas i jodła balsam może każdy uchwyt lokalizacje częściowe słońca, z daglezji również w stanie wytrzymać wietrznych miejscach, balsam, preferując mokrych glebach. Istnieje około 16 jałowca wiecznie zielone drzewo typów, jeden z trzech kształtów: stożkowy, kolumnowy i płaczu. Igła kolory jałowce zakres od zielony, srebrny, niebieski, niebiesko zielony i szary ma białawy niebieski. Modrzew Europejski jest innego typu wiecznie zielone drzewo, oferujący igły żółty kolor jesienią. Ale to jest sosna, która może pochwalić się najbardziej podtypów: 17 we wszystkich, jak również najbardziej kształtów, w tym nieregularne. Ostatni typ wiecznie zielone drzewo, świerk, ma 12 podtypów i jego zakres igły mają najbardziej gamie kolorystycznej. To jest tylko wiecznie, że przychodzi w kształcie piramidy.

Wiecznie zielone drzewo podtypów

Świerk, Sosna, jałowiec i jodła wiecznie zielone drzewa mają wiele podtypów, które tworzą ich poszczególnych gatunków. Świerk jest Norwegia, biały, czarny wzgórz, Colorado, Colorado blue, baby niebieskie oczy i bakeri, jak również Hoopsii, Fat Albert, Iseli Fastigiate i R H Montgomery. Podtypy sosna obejmują (ale nie są ograniczone do) sosna wejmutka, Sosna Scotch, wielkoowocowa i sosna stożek włosia. Jałowca podtypów pochwalić nazwy jak blask księżyca, rakieta, Wichita niebieski i Rocky Mountain jałowca.

Rodzaj zimozielonych roślin

Rodzaj zimozielonych roślin obejmują niektóre z samej nazwy typu wiecznie zielone drzewo, jak arbor vitae (Emerald, glob i techny), jodły (Douglas, balsam i biały), a świerk (Norwegia i black hills). Ale istnieją inne typy zbyt, jak a (Kanada) i Cisy (japoński rozprzestrzeniania i karzeł, a także Taunton rozprzestrzeniania się). Istnieje siedem roślin zimozielonych jałowca typ: Savin, zielony kula ziemska, Rocky Mountain, dywan Wilton, księcia Walii, Sargent i Pfitzer. Te wahają się w tempo wzrostu od powolny do podłoża. Sześć rośliny wiecznie zielone sosny--austriackiej, mugo, żółta, czerwona, taśma klejąca, a biały--również ma powolne tempo wzrostu średnich.