adcov.com

Rodzaje ułożenia płodu w dostawie

W czasie ciąży, dzieci stale poruszać, ale gdzie kończy się bezpośrednio przed urodzeniem dziecka jest niezwykle ważne. Jeśli dziecko nie obrócić tak, że głowa jest w dół, wynik może być cierpienie płodu, problemy neurologiczne i śmierć.

Znaczenie

Szacuje się, że 3 do 4 procent ciąż spowodować urodzeń miednicowego. Chociaż większość dzieci są dostarczane w normalnej pozycji głowy pierwszy, pochwy dostawy z pozycji zamka zwiększa ryzyko dziecka zaburzeń fizycznych, psychicznych i rozwojowych.

Rodzaje

Głową naprzód (normalny) i zamka są dwa główne rodzaje pozycji płodu podczas porodu. Jeśli dziecko nie odwrócił głowy w dół kanału rodnego na dostawę, wynik jest poród zamka.

Identyfikacja

Różnorodność stanowisk zakwalifikować jako zamka. W Franka zamka, dziecko wchodzi pierwszy pośladki kanał rodny. W błahy zamka, które mogą być pojedyncze lub podwójne, jedno lub oba stopy dziecka są tak, aby dostarczyć pierwszy z kanału rodnego.

Zapobieganie / Rozwiązanie

W przypadku zbliżającego się porodu nie jest natychmiastowe, lekarze mogą stosować Obrót zewnętrzny na główkę, metodę obracając dziecko tak, że głowa jest skierowana w dół. Niektórzy lekarze (bardzo niewiele) będzie kontynuować pochwy urodzeń dzieci z położenia miednicowego, ale większość woli do wykonywania operacji, aby bezpiecznie dostarczyć dziecko. Zazwyczaj C-sekcja (cesarskiego) jest wykonywana w celu wyeliminowania jakiegokolwiek ryzyka, że ​​Breech dzieci napotykają w normalnych porodów pochwowych.

Rozważania

Nawet sukces pochwy dostawy dziecka zamka może spowodować dziecko jest o zniekształconą głowę i zwiększone ryzyko rozwoju "miękkich" zaburzenia neurologiczne, takie jak Attention Deficit Disorder (ADD), nadpobudliwość i dysleksji.