adcov.com

Rodzaje Solutions oczyścić rany

Rodzaje Solutions oczyścić rany


Rany mogą być oczyszczone za pomocą różnych rozwiązań, które różnią się w swojej skuteczności. Wody pitnej jest bezpieczny w użyciu i może być tak skuteczne, jak jałowa woda lub sól fizjologiczna, gdy te dwa ostatnie są niedostępne dla pierwszego odpowiadającego w tej dziedzinie. W warunkach szpitalnych, sterylne 0,9 procent soli fizjologicznej jest roztwór soli fizjologicznej, chyba że wybór jest przeciwwskazane. Inne rozwiązania są korzystne do stosowania na rany, gdzie zakażenie występuje.

Woda z kranu

Woda pitna z kranu jest bezpieczne oczyścić ranę, jeżeli środki do sterylizacji wody nie jest dostępna dla osób podających opiekę na miejscu. Wody w temperaturze ciała, jest korzystne, ponieważ minimalizuje straty gojenia temperaturze pacjenta. Jeśli nie czysta woda jest obecna, a pacjent będzie ewakuowany i szybko leczone w zakładzie opieki zdrowotnej, to najlepiej po prostu powstrzymać krwawienie i przykryć rannego obszar.

Sterylna woda

Sterylna woda jest bezpieczne dla oczyszczania ran w dowolnym miejscu na ciele. Jeden litr wody podgrzanej do walcowania wrzenia i pozostawiono do wrzenia w sposób ciągły przez co najmniej 60 sekund można uznać za sterylny. Woda powinna być chłodzone do temperatury ciała przed użyciem do oczyszczenia rany. Roztwór sterylnej wodzie, mogą być przechowywane w szczelnym pojemniku w lodówce, a gdzie jest to możliwe. Roztwór ten jest świeże i żywe przez kilka dni.

Sterylny roztwór soli

Sterylny roztwór soli pochodzi pakowane do użytku przez ratowników medycznych w zakresie i dla praktyków opieki zdrowotnej w warunkach szpitalnych. Sterylny roztwór soli fizjologicznej może być powielane przez gotowanie 2 szklanki wody, przez co najmniej 60 sekund. Następnie dodać 1 łyżeczka. soli w celu wyjałowionej wody. Roztwór ten można stosować do czyszczenia ran, w dowolnym miejscu na korpusie i może być pakowany i przechowywany do dalszego stosowania.

Betadine

Roztwór Betadine zmieszany z roztworem soli fizjologicznej lub sterylnej wody jest szczególnie dobry do oczyszczania ran, które stały się zarazić. Wymieszać jedną część Betadine co najmniej trzy lub cztery części sterylnej wody lub soli fizjologicznej, ponieważ sam Betadine może być toksyczny dla zdrowej tkanki. Rozwiązanie Betadine należy stosować w celu oczyszczenia rany, dopóki infekcja nie jest już obecny. Innym, łagodniejsze rozwiązanie może być wykorzystane na zmiany opatrunku. Jest bezpieczny w użyciu rozwiązanie Betadine na twarzy i wokół oczu, ile potrzeba.

Rozwiązanie jest Dakin

Roztwór Dakin jest kolejnym środkiem przeciwbakteryjnym, który jest stosowany w obecności zakażenia. W przeciwieństwie Betadine, Dakin nie jest bezpieczny w użyciu w okolicach oczu. Niektóre apteki Zdjęcie Rozwiązanie Dakin, ale można zrobić to przez zmieszanie 1 lub 2 łyżeczki. płynnego wybielacza 1 litrze sterylnego roztworu soli fizjologicznej. Roztwór powinien być następnie rozcieńczony przed użyciem do opatrywania ran: jedna część Dakin na do trzech lub czterech części soli fizjologicznej lub sterylnej wody. Rozwiązanie Dakin jest również dobre dla zmiany opatrunku.