adcov.com

Rodzaje soczewek na okulary

Rodzaje soczewek na okulary


Raz przyszedł tylko soczewki okularowe ze szkła, ale dziś wiele tworzyw sztucznych (jak również innowacyjne kształty obiektywu) są dostępne. Soczewki są cieńsze niż było to dotychczas możliwe, trudniejsze do złamania, albo w stanie zmienić kolory, wśród innych udoskonaleń. Porozmawiaj z optyka o wybór soczewek zanim kupisz kolejną parę okularów.

Wielo-ogniskowe obiektywy

Wiele osób z okularami są albo krótkowzroczny i dalekowzroczny, ale niektórzy ludzie, zwłaszcza w ich wieku, mają problemy z widzeniem w obu zakresach. Soczewki dwuogniskowe podzielony poziomo na środku. Są jak dwie różne soczewki splecionych razem. Górna część jest na odległość wzroku, a dolna część jest dla bliskiego zasięgu wzroku, stosowanych do zadań takich jak czytanie.

Trójogniskowym soczewki są jak dwuogniskowych, ale mają trzecią sekcję w środku odległości dalej niż do czytania, ale bliżej niż długiego zasięgu wzroku.

Progresywne soczewki są podobne koncepcyjnie do trójogniskowe, ale zamiast być podzielona na oddzielne części, każda soczewka ma ciągły gradient. Patrząc przez góry obiektywu można skupić się na rzeczach, które są daleko, a ostrość jest bliżej, jak poruszać się w dolnej części soczewki.

Soczewki poliwęglanowe

Poliwęglanowe soczewki są odporne na uderzenia tworzywa sztucznego. Są trudniejsze do złamania niż soczewki ze szkła, więc są szczególnie dobre dla dzieci. Poliwęglanowe soczewki są również okulary i gogle sportowe. Szkło jest bardzo trudne, więc gdy się zepsuje, to rozbija. Poliwęglanu, z drugiej strony, jest bardziej miękkie i nie łamią się łatwo. Jednak sama właściwość sprawia, poliwęglan łatwiej zera, jeśli nie jesteś ostrożny. Poliwęglanu naturalnie blokuje szkodliwe promienie ultrafioletowe, więc nie ma potrzeby, aby uzyskać dodatkową powłoką UV-blocking.

Fotochromatycznym i zabarwionych soczewek

Przyciemnione szkła są w okulary, a może być ze szkła lub plastiku. Tylko kupić okulary, które blokują światło ultrafioletowe. Tanie okulary przeciwsłoneczne, które nie blokują promieniowanie UV może faktycznie zaszkodzić oczy, bo ciemny odcień powoduje twoje irysy otworzyć i niech więcej promieniowania UV w oczy. Soczewki fotochromatyczne może być albo szkła lub tworzywa sztucznego, ale specjalne traktowanie powoduje ich kolor zmienia się od jasno zabarwiony pod wpływem promieni słonecznych.

Plastik wysokiej Główna

Zazwyczaj silniejsze receptę, grubsze twoje okulary muszą być. Soczewek z tworzywa sztucznego o wysokim współczynniku są z materiału, który bardziej skutecznie niż zwykłe szkło lub plastik załamuje światło, a więc soczewki mogą być cieńsze. Tworzyw sztucznych o wysokiej indeksy są zwykle dla ludzi o mocnych recept, które nie chcą okulary nieporęczne.

Soczewki asferyczne

Zwykłe soczewki ma sferyczną krzywą regularną, ale asferyczne soczewki optyczne mają złożone stopniowo wyrównać w kierunku środka soczewki. Umożliwia silne normy, które należy wprowadzić w cieńszych soczewek. Z tego powodu często są asferyczne soczewki wykonane z tworzywa sztucznego o wysokim współczynniku. Ponieważ soczewka jest cieńsza i nie krzywej znacznie jak zwykłej soczewki z samego przepisu, wpływ na wygląd twarzy osoby noszącej jest minimalne. Silne okulary dla dalekowzroczności, na przykład, często dają osobę "bug-eyed" wygląd. Soczewki asferyczne mają jednak niewiele z tego efektu.