adcov.com

Rodzaje przetok

Przetoki jest otwór, który zazwyczaj mieści się w dwóch obszarów ciała, które zwykle nie są związane. Ich przykładami mogą być odbytnicy lub pochwy i tętnice i żyły. Często są wyniki wypadków, urazów, chorób, a nawet powikłań zabiegu. Niektóre rodzaje przetok może być w stanie leczyć na własną rękę, podczas gdy inni mogą wymagać leczenia i antybiotyki. Jeśli przerwać z dnia na dzień, funkcje organizmu, a następnie operacja może być możliwość. Jeżeli kiedykolwiek będzie pytanie na temat swojej choroby, czy myślisz, że możesz mieć przetoki, skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady.

Przetoka przewodu pokarmowego

Przetoki żołądkowo-jelitowe są nieprawidłowych otworów w żołądku i jelitach, które powodują zawartość wyciekać do organizmu. Te rodzaje przetok są wyniki zabiegu chirurgicznego lub z chorobą zapalną jelit, takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Czasami może nie ma objawów, ale objawy mogą być obecne mogą obejmować wyciekowi z zawartości jelita przez otwory w skórze. ,

Przetoka odbytu

Przetoką odbytu jest wynikiem oddechowych zapalne pomiędzy kanału odbytu i skóry. Zaczynają w kryptach odbytu, które może zostać zainfekowany z tworzeniem ropni. Jeśli ropień otwiera lub pęka, to staje się przetoki. Objawy mogą obejmować swędzenie, wydzielina lub wodnista ropa, odbytu ból lub podrażnienie skóry wokół odbytu.

Przetoka moczu

Przetoka moczu jest nieprawidłowy otwór w narządach układu moczowego lub nieprawidłowe połączenie pomiędzy organami. Nie może być otwarcie w pęcherzu lub problemów z okrężnicy. Mogą one być spowodowane przed urazami podczas zabiegu chirurgicznego lub urazu. Najczęściej są to wyniki operacji pęcherza lub miednicy. Objawy mogą obejmować wyciek z pochwy, podrażnienie sromu lub wiele infekcji dróg moczowych

Przetoka tętniczo

Osoby fizyczne mogą się urodzić z przetoki tętniczo-żylnej, ale to jest rzadkością. Zamiast przepływu krwi z naczyń krwionośnych do kapilar, a następnie do żyły, przepływ krwi z tętnicy bezpośrednio do żyły, bez wchodzenia w kapilarach w ogóle. Ten typ przetoki może wystąpić, jeśli osoba jest dźgnięty nożem lub został zastrzelony. Może rozwijać się szybko, lub zająć trochę czasu. Objawy mogą obejmować masę, która może być odczuwany i obszar może obrzęk i ciepłe w dotyku.

Przychłonki przetoki

Ten typ przetoki, gdy ma nieprawidłowe połączenie, w uchu środkowym, wypełnione powietrzem i ucha wewnętrznego wypełnionego płynem. Nie może być otwór pomiędzy tymi dwoma obszarami, gdzie może nie być powikłania w części ucha, takie jak błony zwane okrągłe i owalne okna okno. Lub może być powikłania w części kostnej ucha, które nazywa się otic kapsułek. Niektóre z objawów przetoki przychłonki mogą obejmować zawroty głowy, utrata słuchu, wrażliwość na nacisk i wrażliwości na hałas.