adcov.com

Rodzaje przepuklin

Rodzaje przepuklin


Przepuklina jest, gdy tkanki narządu lub tłuszczowych spada na miejscu lub wystaje z jego cienkiej błony otaczającej. Jest to typowe dla ludzi, aby sądzić, że tylko przepukliny występują, gdy są do podnoszenia bardzo ciężkich przedmiotów, ale to nie jest przypadek. Przepuklina może występować podczas podnoszenia praktycznie nic, albo z powodu wszystkiego, co powoduje stres fizyczny na ciele. Zazwyczaj lekarz może push przepukliny z powrotem na miejsce. W cięższych przypadkach, operacja jest wymagana do naprawy powłoki brzuszne.

Przepukliny pachwinowej

Przepuklina pachwinowa jest bardziej znany jako przepukliny pachwiny. Jako jeden z najczęstszych przepuklin, zdarza się 75 procent częściej u mężczyzn niż u kobiet. Istnieją dwa różne rodzaje przepukliny pachwinowej: pośrednie i bezpośrednie. Przepuklina pośredni pojawi się jako wybrzuszenie w okolicy moszny. Bezpośredni przepuklina stanie się w tym samym obszarze, tylko zazwyczaj nie wystają do moszny.

Przepuklina udowa

Przepuklina udowa jest, gdy twoje jelita rozwijanych na drodze do tętnicy udowej. To jest, gdzie żyły udowej prowadzi główną z serca do nóg. To małe ścieżki i zwykle nie pozwala na przepuklinę, ale czasami będzie poszerzyć i umożliwić jelita przeforsować. Ten typ przepukliny jest częściej u kobiet niż u mężczyzn i jest na wyższym ryzykiem jest nieodwracalny, co oznacza, że ​​lekarze nie będzie w stanie wyrzucić jelita z powrotem na miejsce.

Przepuklina pępowinowa

Przepuklina pępkowa zwykle występuje u noworodków i jest zauważyć, kiedy pępek wystaje, ponieważ ściany brzucha nie zamyka po urodzeniu, kiedy normalnie robi. Narządy jamy brzusznej będzie przeforsować tej ściany i stworzyć małą przepuklinę, która jest zazwyczaj bezbolesny. Może się również zdarzyć u kobiet w ciąży lub tych, którzy po prostu urodziła. Ściany brzucha zazwyczaj leczyć się, a nie interwencja jest konieczna.

Przepukliny pooperacyjne

Wcięta dzieje po chirurgii jamy brzusznej, które osłabioną ścianę brzucha. Chociaż może to być naprawione łatwo może się zdarzyć, częściej, ponieważ ściana zawsze będzie słabsze niż w przeszłości.

Przepuklina obturator

Chociaż wiele przepuklin są dość powszechne, przepuklina zamykający jest rzadka i odbywa się głównie u kobiet po narządów lub tkanek przejść przez otwór w miednicy. Chociaż nie będzie nic widać na zewnątrz, to czuję się jak zaparcia i może spowodować zwymiotować.

Przepuklina w nadbrzuszu

Te przepukliny zdarzyć w środkowej części brzucha powyżej pępka. Przepukliny te są prawie zawsze spowodowane przez tkanki, a nie jelita i nie są bolesne. Często tego rodzaju przepukliny pojawia się przy urodzeniu i można leczyć samodzielnie. Jednakże, operacja może być konieczne, jeśli przepuklina nie goi się w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Operacja na niemowlęta zazwyczaj odbywa się dopóki dziecko jest około 2 lat.