adcov.com

Rodzaje kwasu liponowego

Rodzaje kwasu liponowego


Kwas liponowy jest ogólną nazwą dla kwasu alfa-liponowego. Istnieje kilka pochodne kwasu liponowego utworzony poprzez naturalną syntezy w organizmie ludzkim i w procesach chemicznych w otoczeniu laboratoryjnym. Alfa-liponowy i inne postacie kwasu liponowego są zwykle wykonane jako dodatki do wielu powodów zdrowotnych.

Kwas alfa-liponowy

Większość przeciwutleniacze rozpuszczalne zarówno w tłuszczu i wody. Kwas a-liponowy jest rozpuszczalny w obu, dzięki czemu przeciwutleniacza do zwalczania wolnych rodników, na wszystkich obszarach ciała. Ciało wytwarza wolne rodniki, gdy żywność jest przekształcana w energię. Wolne rodniki przejąć komórek i rozmnażają się szybko, co powoduje śmierć komórek. Przeciwutleniacze, takie jak kwas alfa-liponowy zatrzymać odtwarzanie wolne rodniki i wspierają zdrową regenerację komórek. Kwas a-liponowy jest powszechnie stosowane jako naturalne leczenia cukrzycy i chorób wątroby. Źródła naturalnego kwasu alfa-liponowy to czerwone mięso i drożdże piwne.

R-liponowy

Kwas R-liponowy lub kwas R-alfa-liponowy, naturalnie występuje w źródłach żywności. Naturalny kwas alfa-liponowy umożliwia wytwarzanie glutationu. Glutation jest ważnym przeciwutleniaczem, rozpuszczalne w wodzie odpowiada za detoksykacji i obsługę systemu immunologicznego.

S-liponowy

Kwas S-liponowy lub kwas S-alfa-liponowy jest syntetyczną formą kwas alfa-liponowy. W 1952 roku chemicy syntetyzowany kwas S-liponowy w laboratorium. Ta postać kwasu alfa-liponowego nie występuje w przyrodzie. Nie są znane żadne korzyści dla zdrowia kwasu S-liponowy, ale nie mogą być negatywne skutki. Kwas S-liponowy mogą zatrzymać kwas R-liponowy interakcję z białkami i enzymami.

Kwas dihydroliponowy

Kwas a-liponowy jest przekształcany w wiele form kwasu liponowego w organizmie człowieka, w tym kwasu dihydroliponowego. Przed rokiem 2003, syntetyzowany kwas dihydroliponowy nie był dostępny w postaci stabilnej. 2003, chemicy utworzone stabilne wersji przeciwutleniacza w otoczeniu laboratoryjnym. Takie jak kwas alfa-liponowy, kwas dihydroliponowy rozpuszczalne zarówno w wodzie jak i tłuszczu. Obsługuje witaminy E i kwasu askorbinowego. Jeśli kwas dihydroliponowy utlenia się, że przekształca się ponownie w kwas alfa-liponowy.