adcov.com

Rodzaje kontroli urodzeń receptę

Rodzaje kontroli urodzeń receptę


Jeśli szukasz skutecznego sposobu zapobiegania ciąży, na receptę metody antykoncepcyjne może być właśnie dla Ciebie. Istnieje wiele różnych rodzajów kontroli urodzeń dostępny na receptę, więc każdy powinien móc znaleźć co najmniej jedną odpowiednią opcję które Meed swoich potrzeb. Każda opcja ma swoje zalety i wady, więc ważne jest, aby dokładnie omówić opcje z lekarzem przed podjęciem decyzji, czy dany produkt jest właśnie dla Ciebie.

Pigułka

Istnieje wiele możliwości wyboru pigułki antykoncepcyjne dostępne. Niektóre zawierają tylko progesteronu, a inne zawierają kombinację obu progesteronu i estrogenu. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąża, pigułki antykoncepcyjne są o 99 procent skuteczne, gdy instrukcje są przestrzegane. Z powodu braku tabletek lub kobiety nie wychodząc opakowanie na czas, wskaźnik skuteczności jest bliższy 93 do 97 procent na średni.

Strzał

Jeśli masz kłopoty z zapamiętaniem wziąć codziennie pigułki, strzał antykoncepcyjnej może być dla Ciebie. Ten strzał zawiera syntetyczny hormon progestagen, i skutecznie zapobiega ciąży na okres do trzech miesięcy. Stawka skuteczność na strzał antykoncepcyjnej jest ponad 99 procent, gdy używane dokładnie, według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąży.

Łata

Plaster antykoncepcyjnej jest mała łatka, który jest umieszczony bezpośrednio na skórę. Umieścić plaster gdzieś na swoim ciele, i zapomnieć o nim na tydzień. Po tygodniu jest gotowy, możesz przełączyć się na stary plaster na nowy. Po wykonaniu przez trzy kolejne tygodnie, pozostawić plaster się na tydzień, aby uzyskać czas i rozpocząć nowy cykl. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża, patch jest o 99 procent skuteczności w zapobieganiu ciąży.

Pierścień dopochwowy

Pierścienia dopochwowego jest elastyczny pierścień z tworzywa sztucznego, która jest umieszczona w pochwie w celu zapobiegania ciąży. Pierścień zawiera syntetycznych hormonów, które są absorbowane wewnątrz pochwy skutecznej zapobieganiu ciąży przez trzy tygodnie. Pod koniec trzech tygodni, pierścień jest usunięta menstruacji. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża, pierścień dopochwowy jest o 98 procent skuteczności w zapobieganiu ciąży, gdy są stosowane prawidłowo.

IUD (wewnątrzmaciczna)

Spirale są zarówno małe urządzenia zawierające miedź lub hormony. Są wstawiane do macicy przez lekarza. W zależności od typu wkładki może pozostać wewnątrz kobiety skutecznego zapobiegania ciąży pięć lub 10 lat. ZPD ma mniej niż 1 procent awaryjności, według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąży.

Membrana

Membrana jest inny rodzaj metody barierowej kontroli urodzeń. Jest mały i w kształcie kopuły i jest umieszczony w pochwy przed stosunkiem seksualnym zablokować szyjki macicy i zapobiegania plemników jest w stanie dotrzeć do jaj. Ponadto do wizyty u lekarza, aby dostać receptę na membranie, lekarz będzie musiał zrobić procedurę w biurze, aby prawidłowo dopasować membranę. Amerykańskie Stowarzyszenie Ciąża stanowi, że membrana ma awaryjność 5 procent dla doskonałego i spójnego stosowania, ale średni wskaźnik awaryjności jest znacznie wyższa w około 18 proc.

Cap szyjki macicy

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża, cap szyjki macicy nie jest zalecane i nie często przepisywany już. Stwierdza cap szyjki macicy ma awaryjność około 20 procent, nawet gdy są stosowane prawidłowo. Ponadto, istnieje wiele innych niedogodności, w tym możliwości, że staje zatrzymany i wymagające lekarza, aby go usunąć, jak również przyczynia się do wzrostu zakażeń układu moczowego i zmian szyjki macicy. Jednakże jest wielokrotnego użytku, względnie tani i może utrudnić doświadczenia seksualnego tak samo jak innych opcji kontroli urodzeń.