adcov.com

Rodzaje depresji Leki

Rodzaje depresji Leki


Według pbs.org, 15 milionów Amerykanów (8 procent ludności) w wieku 18 lat i powyżej depresji cierpi rocznie. Spośród nich, 80 procent nie będzie szukać pomocy dla ich stanu. Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów leków dostępnych w leczeniu depresji. Niektórzy ludzie się zniechęcać, biorąc jeden lek bez efektu, ale psychologowie mówią, może trzeba spróbować więcej niż jednego celu znalezienia odpowiedniego leczenia - pigułka nie działa dla każdego.

Skuteczność leków przeciwdepresyjnych

Według helpguide.org, mniej niż 50 procent osób przyjmujących leki przeciwdepresyjne się bezobjawowo, nawet po wykonaniu dwóch różnych typów. Większość ludzi, którzy są na leki przeciwdepresyjne powróciły do ​​depresji, więc zaleca się, że oprócz leków przeciwdepresyjnych, trzeba terapię aby dostać się do podstawowej przyczyny depresji. W ten sposób można otrzymać optymalne korzyści z leczenia.

SSRI

Jeden rodzaj leku stosowanego w leczeniu depresji jest selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Działają one na chemiczne w mózgu zwane serotoniny. Serotonina pomaga wyrównać nastroje, oprócz pomaga w trawieniu, jasność umysłu, ból i snu. Istnieją pewne skutki uboczne związane z SSRI, takich jak; nudności, bezsenność, lęk, niepokój, zmniejszenie popęd płciowy, zawroty głowy, zmęczenie i senność. Najczęściej przepisywane SSRI są Fluoksetyna (Prozac), Fluvozmine (Luvox) Sertralina (Zoloft), paroksetyna (Paxil), Escitalopram (Lexapro) i Citalopram (Celexa).

Atypowe leki przeciwdepresyjne

Atypowe leki przeciwdepresyjne są nowszy typ depresji leków. Ich celem są melatoniny i neuroprzekaźników. Atypowe leki przeciwdepresyjne wpływają na szereg substancji chemicznych w mózgu, w tym norepiephrine i dopaminy. Skutki uboczne dla atypowych leków przeciwdepresyjnych należą; nudności, zmęczenie, zwiększenie masy ciała, senność, nerwowość, suchość w ustach i zaburzenia widzenia. Niektóre z najczęściej zalecanych atypowych leków przeciwdepresyjnych są bupropion (Wellbutrin), wenlafaksyny (Effexor), duloksetyny (Cymbalta), mirtazapina (Remeron) i trazodon (Serzone).

Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i inhibitory MAO

Inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA) mają bardziej poważne skutki uboczne niż pozostałych dwóch klas leków przeciwdepresyjnych. Są też starsze klasy leków przeciwdepresyjnych, zalecane są więc tylko wtedy, gdy atypowe leki przeciwdepresyjne i leki z grupy SSRI nie przyniosły rezultatu.

TCAs hamowania ponownego wchłaniania serotoniny, noradrenaliny i dopaminy w mózgu. Niektóre znane TCA są amitryptylina, amoksapinę, Norpramin, Sinequan, Pamelor i Surmontil. Leki te mogą być wstrzykiwane, wykonane jako pigułka lub w połączeniu z cieczami i przyjmować doustnie.

MAO są jednymi z najstarszych leków przeciwdepresyjnych Wracając do 1950 roku. Zgodnie z Mayoclinic.com badacze uważają, że inhibitory MAO łagodzenia depresji poprzez zapobieganie enzymu oksydazy monoaminowej z metabolizowania do neuroprzekaźników; dopamina, serotonina i noradrenalina. Powoduje to wyższy poziom serotoniny w mózgu, co z kolei zwiększa nastroju. Niektóre marki IMAO to Nardil, Parnate, Marplan i Emsam. Emsam to pierwsza łatka skóry stosowany w leczeniu depresji. Lek ten jest wchłaniany przez skórę ramienia, w okresie 24-godzinnym.

Znalezienie odpowiedniego przeciwdepresyjnych

Lekarz wybierze rodzaj leczenia, który daje najlepsze wyniki, w zależności od skutków ubocznych, kosztów, swojego ubezpieczenia zdrowotnego, w twoim wieku, nawet your're w ciąży i karmiących piersią, oraz inne warunki medyczne lub psychiatryczne. Poza tym, może być badanie krwi o nazwie cytochrom P450 do sprawdzenia czynniki genetyczne, które wpływają swoją wrażliwość na niektóre rodzaje leków przeciwdepresyjnych.