adcov.com

Rodzaje chorób skóry

Rodzaje chorób skóry


W sumie istnieją setki różnych rodzajów zaburzeń skórnych. Dermatologów przez lata oceny wielu różnych chorób skóry, a duże podręcznikach medycznych są wypełnione informacje dotyczące jedynie rodzaje zaburzeń skórnych. Niektóre zaburzenia skórne są dziedziczne, niektóre są wirusowe i inne są powodowane przez czynniki środowiskowe, takie jak nadmiernego wystawienia na działanie światła ultrafioletowego światła, wilgotności lub ciepła. Większość zaburzeń skórnych jednak układają się sześć typów podstawowe kategorie zaburzeń skórnych.

Zapalny

Rodzaje zaburzeń zapalnych skóry obejmują niektóre z najbardziej powszechnych zaburzeń, takich jak łuszczyca, trądzik, egzemę, wrastanie włosków i pieluszkowe. Te rodzaje zaburzeń skórnych charakteryzują się zaczerwienienie i obrzęk skóry. Większość z nich można leczyć bez recepty specyficznych dla choroby. Niektórzy, jak łuszczyca, mogą być bardzo nasilone i najlepiej traktowany przez lekarza.

Wirusowy

Ospa wietrzna, opryszczka, opryszczka, odra i niektóre brodawki wirusowe są wszystkie rodzaje chorób skóry. Wirusowe rodzaje zaburzeń skóry są przekazywane przez kontakt z osobą zakażoną. Ponadto przejście płynów jest najczęstszym sposobem przekazywania wirusa rodzaje chorób skóry. Wiele typów wirusowych chorób skóry towarzyszy ogólne objawy grypopodobne, takie jak gorączka, ból głowy i nudności. Zazwyczaj te choroby skóry zmniejsza się z czasem, bez leczenia. Technicznie, infekcje wirusowe są nieuleczalne, ale rzadko są przewlekłe. Chociaż objawy mogą być traktowane, nie ma prawdziwych utwardza. Z tego powodu ważne jest, aby zachować ostrożność po zakażeniu wirusowym rodzaje zaburzeń skóry w celu zapobiegania przekazania.

Bakteryjny

Bakteryjne rodzaje chorób skóry przekazywane są również poprzez kontakt z człowiekiem. Te rodzaje zaburzeń skóry są bardziej prawdopodobne, przepuszcza się przez kontakt ze skórą do skóry niż którykolwiek z innymi rodzajami zaburzeń skórnych. Są to szkarlatynę, liszajec, czyraki i cellulitis. Czasami te zmiany skórne towarzyszą przeziębienia jak objawy, takie jak kaszel, kichanie, gorączka i złe samopoczucie. Bakteryjne choroby skóry są łatwo leczone antybiotykiem, który jest określony przez lekarza. Jednakże, wiele z tych bakterii rodzaju schorzeń skóry poprawi naturalnie w czasie.

Rak skóry

Rak skóry jest najbardziej poważne i śmiertelne rodzaje chorób skóry. Istnieją trzy typy raków skóry; czerniak, rak podstawnokomórkowy, rak płaskonabłonkowy, rak komórek i komórki. Rak podstawnokomórkowy skóry jest najczęstszym u ponad 80 procent pacjentów z rakiem skóry i występuje głównie w górnej warstwie skóry. Ten typ raka skóry jest często charakteryzują płaskie, otwarte rany lub sączące moli, które nie leczą. Rak płaskonabłonkowy jest rzadziej (16 procent nowotworów skóry) i wpływa na środkową warstwę skóry. Ich pojawienie się na skórę jest podobna do podstawowych nowotworów komórek. Czerniak jest śmiertelną postać raka skóry, który rozprzestrzenia się szybko i atakuje wszystkie warstwy skóry. Ten typ choroby skóry można się zarazić poprzez analizę istniejących moli zmian. Jeśli podejrzewa się raka skóry, należy natychmiast odwiedzić lekarza, aby otrzymać sprawdzanie.

Grzybica

Grzybicy, grzybica i Candida są wszystkie rodzaje grzybiczych zakażeń skóry. Grzybicze rodzaje choroby skóry są zazwyczaj pobierane z powierzchni, gdzie grzyb był w stanie się rozwijać. Powierzchnie te są zazwyczaj ciepłe i wilgotne obszary, takie jak prysznice, siłowni i sauny. Zakażenia grzybicze skóry są zwykle swędzenie i objawy, takie jak zaczerwienienie i łuszczenie się skóry może pojawić się w wyniku. Większość zakażeń grzybiczych skóry łatwo wyleczyć za pomocą over-the-counter fungicydów reklamowane, najczęściej, aby leczyć grzybicę stóp.

Znamiona

Sporadyczne pojedyncze plamka lub wrodzona mol jest często uważane za atrakcyjne; Jednakże, ponieważ te znamiona to zaburzenie skóry, są z technicznego punktu widzenia rodzaju zaburzenia skóry. Czasami znamię jest mniej atrakcyjna. Niektórzy ludzie doświadczają dużych plamy odbarwione skóry lub dużych narośli zwanych naczyniaki i mogą wystąpić problemy psychologiczne z takich znamion. W przeciwnym razie większość znamiona są całkowicie nieszkodliwe rodzaje chorób skóry.