adcov.com

Rodzaje Chirurgii Zespół cieśni kanału nadgarstka

Zespół cieśni kanału nadgarstka operacja jest ostatnia obróbka ośrodek na bolący guz. Po wszystkie konserwatywne metody leczenia zawiodły, podiatrę lub ortopeda może zalecić leczenie chirurgiczne korekcji. Istnieją różne rodzaje operacji bolący guz - każde wykonane specjalnie dla indywidualnego pacjenta w zależności od stopnia deformacji i stanu bolący guz. Celem leczenia jest przywrócenie normalnego wyrównanie do stawu, łagodzi ból i skorygować zniekształcenia.

Definicja

Gdy duże punkty toe wobec drugiego palca powodując wybrzuszenie lub deformacji na wewnętrznej krawędzi stopy w stawie palucha, ten guz nazywany jest bolący guz. Bolący guz składa się z tkanek miękkich i kości.

Exostectomy

Exostectomy jest usunięcie inicjującego lub części stopy, które są wybrzuszenia kości śródstopia. Procedura ta jest zwykle wykonywane, ponieważ nie zawsze daje najlepsze wyniki w korygowaniu przyczynę bolący guz.

Przebudowa tkanek miękkich wokół Big Joint Toe

W tej sytuacji, więzadła wokół dużego stawu palca może być zbyt luźno lub zbyt ciasno. To powoduje, że duży palec, aby przesunąć w kierunku pozostałych czterech palców, powodując deformację. Przebudowa tkanek miękkich wokół dużego palca wspólnych napina i wydłuża więzadła, rozwiązania deformacji.

Resekcja Arthroplasty

Resekcja stawu jest usunięcie odkształconego części złącza. Zwykle odbywa się to w chirurgii powtórz bolący guz, zrobić dla pacjentów w podeszłym wieku lub u pacjentów z zapaleniem stawów. To tworzy "blizny" stawu.

Artrodeza

Procedura artrodeza usuwa szkody na powierzchni stawu. Śruby, druty lub płyty są stosowane, zabezpieczenie i łącząc duży staw toe. Ta procedura jest zwykle wykonywane dla ciężkich bolący guz.

Śródstopia i paliczka Osteotomia

W tej procedurze mały klin jest usuwana z kości stopy lub palca. Były nazywa śródstopia osteotomii, a drugi nazywa się osteotomii paliczka.

Lapidus Procedura i implantacji

A bezpieczniki procedura Lapidus i tworzy połączenie kości śródstopia i środkowej stopy; podczas procedury implantacji jest wprowadzenie częściowego lub całkowitego sztucznego stawu w stawu.