adcov.com

Rodzaje chirurgii oka

Większość rodzajów procedur chirurgii oka są ostatecznie na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania oka, tak że wizja jest lepsza. Lista różnych procedur chirurgii oka jest praktycznie niewyczerpalne, ale niektóre z najbardziej popularnych typów korygujących procedur chirurgii oka wykorzystują najnowsze technologie i rozwiązania najbardziej typowych warunków wizji niedoboru.

LASIK

LASIK, skrót laser pomocą w keratomilozy, jest najbardziej popularną formą chirurgii oka dzisiaj. LASIK jest laserowa korekcja wzroku do krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu. LASIK jest FDA, szybkie (wykonywane w ciągu 15 minut, w zależności od AllAboutVision.com), i bardzo skuteczne dla przywrócenia wzroku pacjentów doskonalić lub prawie idealne. Tkanka rogówki jest usuwany i / lub przekształcone spod chirurgicznie wykonane klapy w rogówce, aby uzyskać rezultaty. Ryzyko i powikłania tej procedury są nieliczne (wskaźnik sukcesu jest w górę o 92 procent, według Amerykańskiego Towarzystwa zaćmy i refrakcji).

PRK i LASEK

PRK lub photorefractive keratectomy i LASEK, laser pomocą podnabłonkowych keratectomy, to dwa inne rodzaje chirurgii oka, które wykorzystują technologię laserową. Typy te są alternatywą dla LASIK. LASEK jest dla pacjentów, u których rogówka jest zbyt cienka, aby znosić LASIK i PRK nadaje się również do pacjentów, którzy nie kwalifikują się do LASIK. Oba rodzaje chirurgii laserowej oka mają to samo zastosowanie, należy wykonać te same funkcje, a cel, uzyskując takie same wyniki jak LASIK chirurgii oka.

Implanty soczewek

Implanty soczewek są innego rodzaju naprawczych chirurgii oka. RLE (załamania lensectomy) i CLE (clear lensectomy) są powszechnymi procedurami zabiegu refrakcyjnym, w którym soczewka wewnętrzną oka usuwa się, a implant soczewki silniejszego mocy jest wprowadzany do wnętrza oka. Takie procedury wymiany naturalnej soczewki oka, z jednym, który jest bardziej wydajny. Implanty soczewek są wykorzystywane do rozwiązywania powstawanie zaćmy, co powoduje słabe widzenie, i RLE służy do skorygowania ciężką dalekowzroczności, a obecnie również wykorzystywane w celu skorygowania krótkowzroczności, mimo wielu komplikacji. Ekstremalne krótkowzroczność (termin techniczny na krótkowzroczność) może być skutecznie rozwiązany z innego rodzaju implantów, takich jak soczewki wewnątrzgałkowej fakijnych i implantów toryczne, według TrustedLasikSurgeons.com.

Operacji zaćmy

Operacja zaćmy jest wspólna procedura oko, ponieważ warunek jest powszechne wśród osób dorosłych. Jest to bezpieczne i działa podobnie do procedury wszczepiania soczewek, ponieważ nowe implanty soczewek Opracowano być dodany w trakcie operacji zaćmy, które trwa tylko od 15 do 30 minut, w zależności od TrustedLasikSurgeons.com. Małe nacięcia wykonane z igłą w celu rozbicia i emulgowania zaćmy. Procedura ta jest nie tylko używane do leczenia zaćmy warunki, ale również funkcje, aby skorygować widzenie dla pacjentów krótkowzroczny i dalekowzroczny z nowoczesnych implantów soczewek.

Przewodząca Keratoplasty

Przewodzące rogówki (CK) jest rodzajem operacji powszechnie stosowane w leczeniu dalekowzroczności i prezbiopii, stan, w którym oko nie może skupić. TrustedLasikSurgeons.com donosi, że ta operacja jest łatwa, bezpieczna i szybka, i że jest to tylko operacja oczu zatwierdzone do skorygowania prezbiopii. To działa przy użyciu energii o częstotliwości radiowej do zmiany kształtu rogówki w światło, które pozwoli właściwie skupić się na siatkówce, poprawy wzroku. CK przeprowadza się w jednym oku w czasie i nie obiecują doskonałą widoczność, ale ma na celu zmniejszyć zależność pacjenta na skutki glasses.The CK mijać się z wiekiem, a procedura może należy powtórzyć.

Witrektomii

Witrektomii jest inwazyjna, umiarkowanie skomplikowany rodzaj chirurgii oka, która jest wykonywana w celu usunięcia resztek krwi, niechcianych i blizny z oka i do łagodzenia ciągnąc na siatkówce - wszystko źle wpływać na wzrok. Jest to również jeden z niewielu metod leczenia poważnych pływaków, które są pływające plamki w wizji. Jasne, szkliste żel jest usuwany w tym chirurgii oka, a wiele nacięcia są wykonane w celu rozwiązania problemów spowodowanych odwarstwienia siatkówki, uszkodzenia ciała, krwawienia z oczu, otwory w plamce i infekcji oczu. Często wykonywane w połączeniu z innymi procedurami, czas odzyskiwania waha się od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od leczonego stanu i wyniki operacji.