adcov.com

Rodzaje chirurgii kamicy nerkowej

W przeszłości operacja jest jedynym środkiem do usuwania kamieni nerkowych. Luminarze jak Benjamin Franklin wybrał zamiast cierpieć przez ich ataki z tej bolesnej condition.Today, chirurgii otwartej, w którym nerki jest otwarty do usuwania, jest używany w mniej niż 1 procent przypadków kamiennych.

Identyfikacja

Kamienie nerkowe są w czterech głównych odmian; szczawian wapnia, kwas moczowy, cystyna i struwit. Lek może rozwiązać niektóre z tych kamieni. Niestety, farmaceutyki zazwyczaj nie działają na najczęściej z czterech, kamienia nerek szczawianu wapnia. Te, przeważnie muszą być przekazywane za pomocą strumienia moczu, niezwykle bolesne procesu dla większości pacjentów.

Podstawy

National Kidney Foundation stwierdza, że ​​90 procent z kamieni mogą przejść na własną rękę. Lekarze wolą niech nie występuje to naturalny proces, ale w ekstremalnych operacji instancji lub inny rodzaj zabiegu medycznego może być konieczne. To zazwyczaj jest w przypadku, gdy zakażenie rozwija, masywny zator występuje lub gdy kamień jest po prostu zbyt duże, by przejść przez bardzo małym obszarze. Wiele kamienie rosną do rozmiarów małych kamyczków i za kilka szokujących przypadków, golf piłka wielkości kamienie nerkowe rozwinęły.

ESWL

Formalna nazwa dla tej procedury jest Litotrypsja. Litotrypsja jest greckie słowo tłumaczenia jako "kamień kruszenia." Maszyna skupia fale uderzeniowe do kamieni nerkowych, rozbijając go na szutrowych wielkości bitów, które są łatwiej minęły. Wcześniej u usiadł w wannie z wodą podczas procesu. Dzisiaj, maszyny wyższa technologii pozwalają pacjentowi leżeć na na stole. Powinno być przekształcone, że operacja nie usuwa kamień, ale tylko rozbija go aby umożliwić łatwiejsze podjęcia.

Lekarze z Kliniki Urologii Uniwersytetu Cornell mówią ESWL działa najlepiej na miękkie kamienie, takie jak odmiany kwasu moczowego. Kamienie gęstszą zawartości szczawianów wapnia lub jak cystyna są bardziej problematyczne i może wymagać kilku sesji ESWL. Procedura trwa zwykle mniej niż dwie godziny w znieczuleniu ogólnym lub sedacji dożylnej.

PCNL

Przezskórna Nephrostolithotomy jest powszechnie określany jako PKWN i jest tylko procedura, w powszechnej praktyce, że wymaga żadnych operacji cięcia. Lekarz inicjuje malutki nacięcie w plecy pacjenta i wstawia teleskop światłowodowego (tzw nephroscope), który umożliwia urologa aby zobaczyć kamień wewnątrz nerki.

"Mniejsze kamienie mogą być zrozumiane i usunięte podczas gdy większe kamienie, konieczne może być rozbite przez elektrohydraulicznego lub sondę ultradźwiękową energii," mówi lekarzy w Szpitalu Uniwersyteckim w Georgetown. "Pacjent będzie musiał pozostać w szpitalu przez kilka dni z rury nefrostomii w plecy podczas gojenia. Po usunięciu rurki, nacięcie i nerek uleczy w kilka dni, a pacjent może powrócić do normalnej pracy i wysiłku zwykle w ciągu tygodnia "

Ureteroscope

W tego typu operacji kamieni nerkowych, znany jako ureteropyeloscopy lub laserowego litotrypsja, urolog wstawia długości drutu, jak obiekt nazywa ureteroscope do cewki moczowej pacjenta i przenosi ją przez pęcherz z kamienia wewnątrz uretra w których lekarz może je zobaczyć przez małą kamerę w ureteroscope. Potem zdecyduje, czy go usunąć z dokumentu zwanego kamień kosz lub rozbić go w ultradźwiękowy lasera. Opcja ta jest stosowana głównie do kamieni, które zostały schwytane w uretra na ich podróży do pęcherza moczowego.

Wykonywane w znieczuleniu ogólnym, metoda wymaga jednego do trzech godzin czasu pobytu w szpitalu z żadnym. Urolodzy Georgetown również zwrócić uwagę, że "ta procedura pozwala na możliwość popychając kamienia z powrotem do obszaru w którym ESWL lepiej nadaje".