adcov.com

Rodzaje Chirurgii Jaw

Rodzaje Chirurgii Jaw


Operacja szczęki lub ortognatycznej operacja zazwyczaj wymaga użycia korekcyjnych procedur chirurgicznych do ustalania twarzy zaburzenia kości, głównie szczęk i zębów. Nieprawidłowości te mogą obejmować: rozszczep podniebienia, bezdech senny, stawu skroniowo (TMJ) Zaburzenia, wady dróg oddechowych i poważnych problemów ugryzień. Takie schorzenia często przeszkadzają w codziennych czynnościach, takich jak spanie, jedzenie i rozmowy. Chirurgia szczękowa rozwiązuje te problemy i poprawia ogólny wygląd twarzy. Główne cele chirurgii szczękowej to osiągnięcie prawidłowego kęs, powiększanie fragmentów dróg oddechowych i zapewniając bardziej estetyczny wygląd.

Chirurgia szczękowa górna

Chirurgii szczęki górnej, zwany osteotomia szczęki, służy przede wszystkim do leczenia underbites, overbites i otwartych ukąszenia. Podczas Szczęka zabiegu, prowadzącego nacięcia chirurg tuż poniżej oczodołów tak całej górnej szczęki oraz górnych zębów i podniebienia przemieszcza się w jednym kawałku. Następnie chirurg przesuwa górną szczękę i zęby przodu do dołu i do góry zęby są odpowiednio dopasowane. Małe, metalowe śruby są używane do przechowywania szczękę w nowej pozycji. Jeśli pacjent cierpi na zgryz otwarty, chirurg golenia dala nadmiar kości, które powoduje szczeliny pomiędzy górnymi i dolnymi zębami.

Chirurgia szczękowa Dolnej

Dolna szczęka surgery medycznie dalej żuchwy osteotomii zwykle używane do poprawiania lub niedoborem ustąpieniu dolną szczękę dalej apertognathia lub dużej dolnej szczęki. Podczas operacji szczęki dolnej, prowadzącego cięcia chirurg po prostu za plecami zębów trzonowych i podłużnie wzdłuż linii szczęki tak, że z przodu szczęki jest w stanie przenieść. Następnie przesuwa dolną część szczęki do nowej pozycji, a wstawia śruby do utrzymywania kości w miejscu.

Chirurgia Chin

Chirurgia Chin, zwany genioplasty lub wnętrza granicy osteotomii, jest zwykle stosowany w celu skorygowania lub cofnięty podbródek upośledzenie. Ten zabieg chirurgiczny odbywa się poprzez przesunięcie kości podbródka. Broda jest zazwyczaj albo przesuwa się do góry, aby wyglądać krótszy lub w dół, aby wyglądać dłużej. Czasami kości podbródka również muszą być przenoszone do tyłu lub do przodu, tak usta pacjenta będzie dotykać w naturalnej pozycji. Nieprawidłowości Chin są często towarzyszy poważnie oddaliła dolnej szczęki, a chirurdzy zwykle wykonać dwie procedury naprawcze, w tym samym czasie.

Chirurgia szczękowa Przygotowanie

Chirurgia szczękowa przygotowanie wymaga zwykle wejście od wybranego szczękowo-chirurg, ortodonta pacjenta i logopedy. Czasami psycholog zostanie wezwany do zapewnienia profesjonalnej oceny, czy pacjent będzie w stanie obsłużyć emocjonalnie i psychicznie wynikowe zmiany wyglądu. Obrazowanie Cyfrowe i oprogramowanie komputerowe, promienie X są używane do określenia, jaki typ operacji szczęki najlepiej potrzeb medycznych pacjenta. Oprogramowanie komputerowe pozwala pacjentowi zobaczyć przewidywane rezultaty operacji szczęki.

Rozważania

Chirurgia szczękowa zwykle jest odpowiednie dla osób, które nie są już rosnących. To jest około 15 roku życia dla kobiet, a w wieku 17 i 21 dla mężczyzn. Średnia długość pobytu w szpitalu na chirurgii szczękowej trwa od jednego do trzech dni. Większość gojenia się dzieje podczas pierwszych dwóch miesięcy po zabiegu chirurgicznym. Wielu pacjentów w domu z pracy lub szkoły dla pierwszych trzech tygodni. Okres zwrotu powszechnie wiąże się obrzęk, ból, przekrwienie i kłopoty rozmawia.