adcov.com

Rodzaje chemioterapii w raku pęcherza moczowego

National Cancer Institute szacuje, że w 2009 roku ponad 70.000 osób będzie z rozpoznaniem raka pęcherza moczowego (cancer.gov). Pęcherz jest organem, który przechowuje moczu i formy raka pęcherza w podszewce pęcherza i wyrasta na ścianach pęcherza moczowego (cancer.org). Pierwotne postacie preparatów dla tego rodzaju raka są zabiegi chirurgiczne, radioterapię, immunoterapię i chemioterapię.

Tło

Chemotherapy jeden rodzaj leczenia raka pęcherza, w zależności od etapu, oraz stopnia zaawansowania raka, lek może być podawany na różne sposoby. Chemioterapeutyki przeszkadzać i powstrzymać replikację komórek rakowych i rośnie.

Sposoby podawania

Rak pęcherza moczowego może być leczonych chemioterapią wewnątrzpęcherzowego, co odbywa się poprzez dostarczanie leków do pęcherza poprzez rurę umieszczoną przez cewkę moczową. Taki sposób podawania chemioterapii pozwala działać bezpośrednio na komórki rakowe, w ściankach pęcherza. Jeśli istnieje jakikolwiek raka poza śluzowej pęcherza moczowego, nie wpłynie to chemioterapii. Jest to używane głównie do wczesnego stadium raka pęcherza moczowego.

Inne sposoby podawania chemioterapii obejmują dając tabletki należy przyjmować doustnie lub dożylne podanie leku.

Leki

Połączenie chemioterapii lub przy użyciu więcej niż jednego leku chemioterapeutycznego na raz, nie okazały się bardziej skuteczne niż za pomocą jednego leku w czasie, dla raka pęcherza moczowego (cancer.org). Kombinacje, które są często stosowane w leczeniu raka pęcherza moczowego, zgodnie z American Cancer Society, to metotreksat, winblastyna, doksorubicyna (marka ADRIAMYCIN®) i cisplatyny (to połączenie jest nazywane M-VAC); gemcytabiny i cisplatyny (GemCIS); i karboplatyna i lek taksan (zwykle paklitaksel lub docetaksel). Inne leki, które mogą być stosowane w leczeniu raka pęcherza moczowego obejmują cyklofosfamid (Cytoxan), marki, 5-fluorouracyl (5-FU) i mytomycin C.

Skutki uboczne

Ponieważ chemioterapia układowego leczenia, co oznacza, że ​​wpływa na komórki na całym ciele, są szeroki zakres działań ubocznych, które mogą wystąpić. Częste działania niepożądane to nudności i wymioty, wypadanie włosów, utrata apetytu i owrzodzenia jamy ustnej. Te skutki uboczne się zmieniać w zależności od konkretnych leków, które zostały przedstawione, na dozowanie i jednostki. Zmniejszenie liczby komórek krwi są również częstym skutkiem ubocznym chemioterapii. Obniżenie liczby białych ciałek krwi zwiększa ryzyko infekcji, niska liczba płytek krwi może spowodować siniaki, a mała liczba czerwonych krwinek może powodować zmęczenie. Czasami lekarze dadzą inne leki, aby pomóc zwiększyć liczbę komórek krwi do zwalczania tych skutków ubocznych. Leków zapobiegających mdłościom również pomóc złagodzić żadnych nudności i wymioty, które mogą wystąpić.

Badania kliniczne

Badania kliniczne są badania naukowe, które badają nowe sposoby leczenia problem medyczny. Wiele badań klinicznych raka pracować nad rozwojem nowych leków do chemioterapii raka uczta lepiej. Porozmawiaj z lekarzem o tym, czy badanie kliniczne będzie korzystne dla Ciebie i czy jesteś w stanie uczestniczyć. Ona będzie w stanie wyjaśnić, co badania są wykonywane, i co każdy z nich jest zwiedzanie.