adcov.com

Rodzaj kwasu, które tworzą białka

Rodzaj kwasu, które tworzą białka


Białko jest częścią każdego narządu, komórki i tkanki w organizmie. Białko niezbędne dla zdrowej skóry i włosów i budowania zdrowego, masy mięśniowej jest. Pomaga również enzymy, twoje ciało produkuje i promuje zdrowy układ odpornościowy. Twoje ciało staje się dużo białka potrzebuje od spożywanych pokarmów. Większość Amerykanów jeść więcej niż wystarczająco dużo białka w codziennej diecie. Dorośli potrzebują od 46 do 56 g białka dziennie. Masło orzechowe i galaretce kanapek ma około 70 g białka, co jest więcej niż wystarczająco.

Aminokwasy

Białka w organizmie jest stale w podziale i zastąpione przez nowe białka. Spożywanych pokarmów jest trawiony do aminokwasów. Aminokwasy działają jako "bloków strukturalnych", które składają się białka. Dwadzieścia różnych aminokwasów dołączyć do wszystkich rodzajów białek. Niektóre aminokwasy, nie może być wykonane przez organizm, ale jest niezbędny, a zatem określa się je jako podstawowe aminokwasy. Otrzymasz niezbędne aminokwasy z kombinacji pełnych, niepełnych i uzupełniających źródeł białka.

Kompletne, niekompletne i uzupełniające Białka

Twój organizm dostaje niezbędne aminokwasy, których potrzebuje, aby białko od kompletnych źródeł białka. Źródła kompletnych białek są mleko, chude mięso, ryby, drób i jaja. Niepełne źródeł białka są niskie w jednej lub więcej aminokwasów. Przykład niekompletnego białka ryż. Łącząc ryż z suchych ziaren, co jest również niska w niezbędne aminokwasy, stanowi źródło białka uzupełniającego. Białka komplementarne jeszcze dwa niepełne źródła białka, które dostarczają wszystkich niezbędnych aminokwasów.

Zalecana dzienna ilość

Mężczyźni w wieku 19 i powyżej powinny otrzymać 56 g białka; kobiet w wieku 19 i powyżej powinny otrzymać 46 g białka. Chłopcy w wieku od 14 do 18 należy uzyskać 52 g białka; dziewcząt w wieku 14 do 18 należy uzyskać 46 g. Dzieci w wieku od 4 do 8, należy uzyskać 19 g białka; dzieci w wieku od 1 do 3 należy uzyskać 13 g białka.

Niedobór białka

Niedobór białka jest rzadkością w USA, ale może być narażone na niedobór jeśli jesz wegańskie lub diety wegetariańskiej. Można uzyskać potrzebne białko wprowadzając rośliny strączkowe, zboża i wiele warzyw w diecie. Znaki, które nie mogą być wystarczająco dużo białka to łamliwe paznokcie, zmęczenie, osłabienie, częste zakażenia, zatrzymywanie płynów, utratę masy ciała i utratę mięśni.