adcov.com

Ritalin Leczenie migreny

Ritalin Leczenie migreny


Migreny są przewlekłe bóle głowy, które mogą trwać od kilku godzin do kilku dni. Z niektórych chorych, bóle głowy towarzyszy wizualnej aury w postaci migotania światła, faliste linie lub martwym. Migreny mogą być również towarzyszy drętwienie, zamieszania i skrajnej wrażliwości na światło i dźwięk. Leki mogą złagodzić objawy i zmniejszyć częstość migreny, ale nie ma lekarstwa.

Objawy

Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i udaru mózgu, objawy migreny obejmują umiarkowanego do ciężkiego bólu, często tylko z jednej strony głowy; ból, który zwiększa się z aktywności fizycznej; nudności; aura wzrokowa; i wrażliwość na światło i dźwięk.

Przyczyny

Do niedawna uważano, że migreny być wynikiem naczynia krwionośnego (zaburzenia naczyniowe), ale najnowsze badania sugerują, że prawdziwe sprawcą może być bazowy zaburzeniem ośrodkowego układu nerwowego. Środki pobudzające, takie jak Ritalin wpływają na ośrodkowy układ nerwowy w zwiększeniu poziomów dopaminy w mózgu. Skuteczność Ritalin w leczeniu migreny jest obecnie przedmiotem badań, według dr Lawrence D. Robbins, asystent profesora neurologii z Rush Medical College.

Czynniki ryzyka

Zgodnie z Mayo Clinic, migrena powoduje to zmiany hormonalne u kobiet, zwłaszcza z estrogenu; żywność i napoje, zwłaszcza ser, czerwone wino, czekolada, kofeina i glutaminian sodu; stres; bodźce zmysłowe; brak snu; nadmiernego wysiłku; i niektóre leki. Czynniki ryzyka różnią się od osoby do osoby.

Komplikacje

Wszystkich powikłań wymienionych przez Narodowy Instytut Chorób Neurologicznych i skok, są związane z leczeniem. Nadmierne stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), takie jak aspiryna i ibuprofen, mogą powodować krwawienie z żołądka i wrzodów. Odbicia, bóle głowy ryzyko, jeśli wziąć leki przeciwbólowe w ciągu długiego okresu czasu lub więcej niż dziewięciu razy na miesiąc. Potencjalnie śmiertelna zespół serotoninowy może wystąpić, jeśli wymieszać tryptan leki, takie jak migreny sumatryptanu (Imitrex) lub zolmitriptan (Zomig), z selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), takie jak Prozac i Zoloft.

Leczenie

Tradycyjne metody leczenia migreny obejmują niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), tryptany i opiaty. Jako eksperci dowiedzieć się więcej o neurologicznych przyczyn migreny, nowe metody leczenia są w trakcie opracowywania. W 2009 roku Robbins przeprowadził analizę w skuteczności używek na migreną i stwierdził, że są one korzystne dla nielicznych.