adcov.com

Risperidalem Side Effects

Risperdal (rysperydon) atypowe leki przeciwpsychotyczne są stosowane w leczeniu zaburzeń psychotycznych, w tym schizofrenii i jest czasami stosowane jako stabilizator nastroju. Jest on dostępny w wielu postaciach, w tym w postaci roztworu doustnego, tabletki i roztwory do wstrzyknięć (Risperdal CONSTA).

Senność

Senność i zwiększone zapotrzebowanie na sen są częste działania niepożądane Risperdal. Jeśli objawy te stają się uciążliwe, dyskutować, jakie opcje są dostępne dla Ciebie z lekarzem.

Kontrola pęcherza

Nietrzymanie moczu występuje u niektórych osób, które mają Rispolept. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem na temat alternatywnych rozwiązań, które są dostępne.

Przyrost masy ciała

Przyrost masy ciała może wystąpić podczas stosowania leku Rispolept. Zwiększenie apetytu jest często obserwowane u osób przyjmujących Rispolept. Zrównoważonej diety i regularne ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć nasilenie nadwagi.

Cukrzyca

Zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę, gdy biorąc Rispolept. Nadwaga i mające w rodzinie chorych na cukrzycę zwiększa to ryzyko. Dokładne monitorowanie cukrzycy konieczne dla diabetyków przyjmujących ten lek jest.

Późne dyskinezy

Późne dyskinezy (TD) to efekt uboczny, który obejmuje mimowolne ruchy mięśni. Jeżeli ten efekt uboczny, natychmiast skontaktować się z lekarzem, ponieważ może stać się na stałe.

Złośliwy zespół neuroleptyczny

Leki przeciwpsychotyczne, w tym Risperdal, są związane z rozwojem złośliwego zespołu neuroleptycznego (NMS). Objawów NMS to gorączka, sztywność mięśni, wysokie ciśnienie krwi, dezorientację i drżenie. Chociaż rzadko, NMS może być śmiertelna.