adcov.com

Rimadyl vs. Tramodol

Tramadol jest stosowany w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego bólu u psów. Rimadyl stosuje się w leczeniu bólu i zapalenia spowodowanego przez zapalenie stawów, jak również innych chorób stawów u psów. Tramadol jest przeznaczony do leczenia bólu u kotów, ale Rimadyl nie jest. Oba leki są udostępniane jedynie za pośrednictwem recepty. Lekarz weterynarii powinien być konsultowany przed wydaniem jednego z tych leków do psów i kotów.

Cechy

Główny składnik tabletek Tramadol jest chlorowodorek tramadolu. Chlorowodorek tramadolu jest recepta wytrzymałości lek przeciwbólowy. Każda tabletka zawiera 50 mg chlorowodorku tramadolu. Głównym składnikiem Rimadylu jest karprofen. Karprofen jest niesterydowy przeciwzapalny lek przeciwbólowy. Kapsułki Rimadyl oraz przeżuwalne Rimadyl są dostępne z 100 mg, 75 mg lub 25 mg karprofenu.

Funkcja

Mechanizmy, za Tramadol są podobne do morfiny. Zgodnie z 1800petmeds.com ", jak morfina, Tramadol wiąże receptory w mózgu (receptory opioidowe), które są ważne dla transmitowania odczuwania bólu w całym organizmie bloki (patrz Odnośnik 1)". Rimadyl zawiera karprofen, który tłumi bólu i zapalenia, hamując syntezę związków zwanych prostaglandyn.

Korzyści

Główną zaletą w użyciu Tramadol jest to, że łagodzi objawy bólowe, w tym pooperacyjnego oraz bólu przewlekłego. Tramadol mogą być stosowane jako alternatywa lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Rimadyl jest bardzo łatwy do podawania psom, jak to możliwe, w postaci tabletek do żucia o smaku wątroby. Jest ona również bardzo dobrze tolerowane przez wszystkie rasy.

Dozowanie

Prawidłowe schemat dawkowania dla obu leków powinny być zaprojektowane przez lekarza weterynarii. Zazwyczaj stosowana dawka leku Tramadol dla psów wynosi 0,45 do 1,8 mg na kilogram masy ciała zwierzęcia do bólu. Lek należy przyjmować doustnie, co 8 do 12 godzin. W leczeniu przewlekłej raka dawka pozostaje taki sam, ale należy wziąć co 6 godzin. Dla kotów, zazwyczaj 1,8 mg na kilogram należy podawać dwa razy dziennie. Zazwyczaj stosowana dawka leku dla Rimadylu jest 2 mg na funt podawane raz dziennie. Dozowanie można podzielić i podawać w postaci 1 mg na kilogram razy dziennie

Skutki uboczne

W rzadkich przypadkach stosowanie tramadolu może powodować drgawki. Ryzyko wystąpienia drgawek jest większe u psów z padaczką w wywiadzie lub zaburzenia metaboliczne, a także psów przyjmujących leki przeciwdepresyjne, relaxer mięśni lub leków nudności. Najczęstsze działania niepożądane związane z Tramadol użytku są senność, osłabienie, wymioty, zaparcia, niewyraźne widzenie i bezsenność. Najczęstsze działania niepożądane związane z Rimadylu są bóle i zawroty głowy, nudności, zaparcia, biegunka, depresja, zmęczenie i suchość w ustach.

Ostrzeżenia

Przedawkowanie Tramadol może być śmiertelne. Objawy przedawkowania to płytki oddech, senność, powolne bicie serca, skrajne osłabienie, omdlenia i śpiączkę. Zależność na Tramadol może nastąpić poprzez regularne stosowanie, ale stosowanie tego leku nie należy przerywać nagle, gdyż może to doprowadzić do wystąpienia objawów odstawiennych. Wystąpienie objawów należą nudności, niepokój, biegunka, drżenie, dreszcze i problemy z oddychaniem. Biorąc Rimadyl może spowodować krwawe, czarny lub smolisty stolec, a także krwawych wymiotów. Jeśli którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast skontaktować się z weterynarzem.