adcov.com

Reumatoidalne zapalenie stawów kontra Zapalenie pochewki ścięgna

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą zapalną spowodowane przez układ odpornościowy atakuje tkanki organizmu. To dotyczy drobnych stawów rąk i stóp. Zapalenie pochewki ścięgna jest stan zapalny wpływa ścięgna w dłoni, nadgarstka i stopy. Przyczyny to uraz, zakażenie, szczepy lub powtarzające się ruchy.

Podobne objawy

Objawy zarówno zapalenie pochewki ścięgna i reumatoidalnego zapalenia stawów są bóle stawów i obrzęk. Zapalenie pochewki ścięgna również powoduje sztywność stawów, podczas gdy u pacjentów z RZS poczuje sztywność poranną, który trwa godzinami.

Objawy zapalenie pochewki ścięgna

Objawy zapalenia pochewki ścięgna to ból nadgarstka i sztywność w pobliżu kciuka, kłopoty w ruchu stawów i palców tkwić w zgiętej pozycji.

Objawy reumatoidalnego

Objawy reumatoidalnego zapalenia stawów obejmują stawy przetargowych, jędrne guzki na ramionach, gorączka, utrata masy ciała, zmęczenie i czerwone, opuchnięte ręce.

Podobne leczenie

Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów i zapalenie pochewki ścięgna m.in. przeciwzapalne, kortykosteroidy, leki na ból i stan zapalny, a do naprawy lub zabiegu ścięgna.

Leczenie reumatoidalnego

Leczenie obejmuje terapię zajęciową, aby dowiedzieć się, jak zabrać stres off stawów, leki immunosupresyjne do kontroli układu immunologicznego, choroby leków modyfikujących przebieg choroby spowolnić postęp choroby i wspólnych operacji wymiany.

Zapalenie pochewki ścięgna Leczenie

Leczenie obejmuje stosowanie szyn lub szelki trzymać wspólny, odpoczynek, rozciąganie, ćwiczenia wzmacniające i antybiotyki.