adcov.com

Reumatoidalne zapalenie stawów i celiakii

Wśród ostatnich diagnoz medycznych, które zostały wniesione do światła przez środowisko medyczne jest celiakia. Ponieważ trwają badania, więcej lekarzy zdaje sobie sprawę z objawów bazowych choroby, pacjenci mogą skutecznie radzić sobie z ich stanu i wzmocnić swoją pozycję poprzez leczenie w swoje ręce. Celiakia jest prosta choroba łatwe odpowiedzi, choć; nieleczona, wiele innych powikłań może doprowadzić. Jednym z takich dolegliwości jest reumatoidalne zapalenie stawów (RA).

Cechy

Celiakia jest wciąż stosunkowo nowe w świecie medycznym, a najmniej w zakresie rozpoznawalne przypadkach. Trzewna poszkodowany ma ekstremalną wrażliwość żywności do produktów pszenicy, a konkretnie gluten pszenny i glutaminian sodu (MSG). Mała próbka krwi pobierana jest z potencjalnych pacjentów, zazwyczaj zaczerpniętych z indeksu lub środkowego palca. Kropla krwi podaje się serię czterech testów, każdy sprawdzania zwiększeniem poziomu przeciwciał, specyficznie skierowanych te glutenu. Jeśli pozytywny, lekarze doradzają swoim pacjentom na albo wyeliminowanie pszenicy z ich diety lub ograniczenie spożywania produktów pszenicy. Nadmierna pszenica lub MSG przez pacjentów chorych na celiakię ma tragiczne konsekwencje.

Efekty

Spożycie pszenicy zazwyczaj powoduje dyskomfort trawienny ekstremalnych trzewnego w postaci ostrych lub tępych bólów, gazu lub nudności. Lekarze uważają, skrajne przypadki mogą prowadzić do rozwoju RZS, artretyzmem warunkiem, że przewlekle rozpala wspólnych struktur i okolicznych narządów. Istnieją leki na receptę do łagodzenia objawów reumatoidalnego zapalenia stawów, ale jak celiakia, jest znane lekarstwo. Klasyfikowane jako choroba stopniowo wyniszczającym, RA jest wyniszczające warunkiem, że niszczy tkanki nie do naprawienia, w wyniku trwałej utraty mobilności.

Znaczenie

Celiakia i RA są uznawane za choroby autoimmunologiczne, warunków, w których ciało staje się jego największym wrogiem zasadniczo atakują się. W przypadku RZS, naukowcy są pewni, czy czynniki środowiskowe lub dziedziczność odgrywają rolę w podatności pacjenta. Celiakia jest niewiadomego pochodzenia. Korelacja między kolejnymi chorych na celiakię wynik dodatni w RA i innych postaci zapalenia stawów została utworzona po znalezieniu lekarzy wyższy poziom przeciwciał, obecnych w cierpiącym na celiakię. Badania wykazały negatywny obecność przeciwciał u osób, które nie zmieniły swoich diet.

Nieporozumień

Celiakia nie mylić z konieczności alergię pokarmową. W chorobie autoimmunologicznej, ciało wytwarza i dystrybuuje przeciwciał wyeliminować obcą substancję. W tym przypadku (jak również, że z RZS), przeciwciała mylnie atakuje tkanki lub struktury, które uznają za "najeźdźców". Przeciwnie, alergii pokarmowych, nie mogą być sklasyfikowane jako medycznie choroby. Reakcje alergiczne na żywność najczęściej objawiają się jako zwężenie dróg oddechowych, pokrzywka i podrażnień skóry. Reakcje alergiczne są prawie zawsze na stanie, natomiast u pacjentów z celiakią może błędnie zdiagnozowano chorobę przez lata.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ponieważ nie ma lekarstwa na chorobę trzewną, najprostsza metoda, aby uniknąć komplikacji chorych na celiakię za pośrednictwem modyfikacji diety. Poprzez zastąpienie produktów pszenicy z tymi z kukurydzy, ryżu i czasami owsa, pacjenci mogą prowadzić normalne życie. Mimo, że gluten pszenny jest obecny w wielu produktach, listy większość producentów pszenicy jako przestrodze składnika na etykiecie pudełka. Poczyniono postępy w ostatnich latach w kontaktach z RZS. Stosowanie takich jak kortykosteroidy iniekcji i leków na receptę jak Trexall które zmniejszają obrzęk stawów w badaniach klinicznych. Podobnie jak w celiakii jest znane lekarstwo.