adcov.com

Retencja wody i obrzęk Przyrost masy ciała w okresie menopauzy

Jeśli można uzyskać poprzez okołomenopauzalnym i menopauzy bez przybierania na wadze, jesteś rzadko i szczęście kobieta. Wahania hormonów i retencji masy wody są zmorą kobiet w średnim wieku.

Progesteron i woda Weight Gain

Podczas swojego wieku rozrodczym, progesteron jest hormonem wytwarzane podczas owulacji. Po zatrzymaniu owulacji, poziom progesteronu zmniejsza się drastycznie. Gdy to nastąpi, wzdęcia i przyrost masy wody mają tendencję do występowania. Brak progesteronu niekoniecznie sprawi, że przyrost masy ciała, chociaż może czujesz, że masz ze względu na zatrzymanie wody. Gdy puchną, nazywa się obrzęk, spowodowane przez nadmiar płynu uwięzione w swoich tkankach ciała.

Zwalczać

Walka obrzęki poprzez unikanie słonych pokarmów i żywności, które zawierają sód, z których oba przyrost masy wody pogarszają. Rozważ rodzajów leków, które zażywasz. Niektóre z nich mogą powodować obrzęki.

Testosteron komplikuje sprawy

Uzyskanie tak jak 10 do 15 funtów w okresie okołomenopauzalnym, które mogą trwać od kilku lat, jest, niestety, bardziej regułą niż wyjątkiem, według Epigee.org. Będziesz musiał ciężko pracować w tym okresie swojego życia, aby kontrolować swoją wagę. Poziom testosteronu może wzrosnąć w tym czasie, który pozwoli ciężar rozliczenia w części środkowej, a nie w dolnej połowie ciała, gdzie może to być wcześniej.

Hormony, Metabolizm, Apetyt i magazynowanie tłuszczu

Pamiętaj, że hormony mogą również wariuje gdy jesteś przejście do pełnej menopauzy i ten będzie miał znaczący wpływ na organizm. Twoje hormony bezpośrednio wpływać, jak przechowywać tłuszcz, metabolizm i apetyt. Nie można jeść tyle, ile kiedyś zrobił, bo twój metabolizm jest wolniejszy, zgodnie z Mayo Clinic. Jeśli to zrobisz, będziesz na wadze.

Znalezienie Źródła Estrogen

Gdy jajniki przestają produkować estrogen ciało szuka innego źródła i odnajduje go w komórkach tłuszczowych, które mogą wytwarzać estrogen, według 34-menopause-symptoms.com. Twoje ciało będzie działać pilnie do konwersji kalorii w tłuszcz, tak aby poziom estrogenów zwiększa. Komórki tłuszczowe nie spalić kalorie tak szybko i skutecznie jak to komórki mięśniowe. Jeśli kończy się z więcej komórek tłuszczowych niż mięśni masz zamiar przybrać na wadze. Pamiętaj, aby zachować aktywne.