adcov.com

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa i Basen Bezpieczeństwo Basen

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa i Basen Bezpieczeństwo Basen


Co roku tysiące dzieci i dorosłych utopić w basenach mieszkalnych i użyteczności publicznej, a tysiące innych cierpi nie śmiertelne obrażenia tonących. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) informuje, że w 2005 roku sam 3585 niezamierzone zgonów Drowning doszło w Stanach Zjednoczonych. To średnio 10 utonięć dziennie. Ale, jak Bailee Robinson z Salt Lake City odkryli, tuż szkolenia może odwrócić awaryjne basen śmiertelnie. Bailee został zapisany, ponieważ przyjaciel wiedział, bezpieczeństwo wody i resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR).

Statystyka

Pomimo faktu, że jest jednym z najbardziej zapobiec przyczyn przypadkowej śmierci, utonięcia pozostaje główną przyczyną śmierci wśród dzieci 14 i młodsi w USA Wśród ofiar utonięcia w wieku 5 i młodsze, siedem z 10 były pod opieką jednego lub obojga rodziców na czas, i tych, trzy z czterech z oczu rodziców przez pięć minut lub mniej. Każda minuta osoba idzie bez tlenu zwiększa ryzyko uszkodzenia mózgu.

CPR

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa jest połączeniem oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej z celem podawanie tlenu w płucach i mózgu ofiary, która nie oddycha i których serce nie bije prawidłowo. Standard jest 30 uciśnięć na szybkości 100 uciśnięć na minutę, a następnie dwóch oddechów ratowniczych jedną sekundę, a następnie natychmiast z powrotem do uciśnięć klatki piersiowej.

Amerykańska Akademia Pediatrii twierdzi, że w obecności basenie, dorośli powinni nadzorować wiedząc RKO dzieci przez cały czas.

Ofiara utonięcia, że ​​ma puls, ale nie oddycha powinny otrzymywać ciągłe skuteczne oddechy ratownicze, aż powróci do oddychania lub personel ratunkowy przyjechać i przejęcia.

Nieporozumienia

Celem CPR jest, aby nie rozpocząć zatrzymał serce. Jego celem jest obieg tlenu do najważniejszych organów w ciele ofiary, gdy serce nie funkcjonuje prawidłowo.

"Hands-Tylko CPR" lub "Tylko do kompresji CPR" uciśnięcia -CPR bez sztucznego oddychania, jest przydatna dla osoby dorosłej, która zapada nagle, ale na utonięcie ofiary, a dla dzieci, które nie mają ani oddychania puls, oddech jest ratownictwa koniecznością.

Pobierz Szkolenia

Układ odpowiadający w CPR i Życie kontroli CPR i szkolenia pierwszej pomocy jest dostępny w lub w pobliżu większości społeczności. Najbardziej kompleksowe szkolenia obejmuje hands-on praktyki uciśnięć i oddechy ratownicze z manekinami. Hands-on praktyce daje świeckich zaufanie responder w uznaniu nadzwyczajnych, biorąc natychmiastowego działania i wykonywania manewrów oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej. Typowa klasa może być zakończona w jeden pełny dzień.

Amerykański Czerwony Krzyż potwierdzi ratowników w wieku 11 w dorosły, dziecko lub niemowlę RKO po pomyślnym zakończeniu Lay-odpowiadającego lub zajęciach szkoleniowych opieka nad CPR.

Bezpieczeństwo Basen

Podjęcie kroków w celu zapewnienia, dzieci są bezpieczne w obecności puli mieszkaniowej. Basen powinien być ogrodzony ze wszystkich czterech stron z zabezpieczenia przed dziećmi ogrodzenia. Baseny zamknięte z jednej strony budynku powinno być dostępne tylko z domu przez drzwi sygnalizacji obsługujących, które można wyłączyć tylko przez dorosłego.

Niemowlęta i małe dzieci mogą utonąć nawet w bardzo płytkiej wodzie, więc nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki w basenie z brodzikiem lub odtwarzania, a nawet wiadrze wody i innych płynów.

Expert Insight

Szkolenia CPR i roczne odświeżacze i ponownej certyfikacji w klasie lub scenerii przy basenie daje pewność responder, że będzie wykonywać umiejętności poprawnie. Okazja do zapoznania się z instruktorem na temat ryzyka przeniesienia choroby, łamanie żeber i innych potencjalnych wyzwań przekonywać do siebie, że CPR jest właściwie wykonane.

Automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED) analizuje aktywność elektryczną serca i może defibrylację, aby przywrócić prawidłowe tętno. Wiele budynków publicznych i baseny mają defibrylatorów. Szkolenie w użyciu AED jest dostępna jako część szkolenia CPR przez amerykańskiego Czerwonego Krzyża i innych programów szkoleniowych CPR.