adcov.com

Remedium na stan zapalny ścięgna Achillesa

Ścięgno Achillesa łączy się pięty i biegnie za kostki w kierunku mięśnia łydki. Pozwala to na stopę zginania i krzywej naturalnie stojąc, bieganie lub chodzenie. Zapalenie ścięgna Achillesa może być spowodowane przez kilka czynników, w tym szkody, łez i ścięgna (powikłań charakteryzuje ostry obrzęk ścięgna). Dodatkowo do konwencjonalnych procedur medycznych i leków, istnieje kilka środków, które mogą być stosowane w leczeniu zapalenie ścięgna Achillesa.

Znaczenie

Ścięgna Achillesa, ponieważ leży wewnątrz jednego z najczęściej stosowanych stawów ciała, ma wysoki wskaźnik uszkodzenia. Jeśli stan zapalny jest spowodowany przez rozerwanie lub pęknięcie uraz ścięgna Achillesa może stać się nadmiernie ból lub bezruchu. Każda nieruchomość ścięgna Achillesa będzie poważnie ograniczyć zdolność ofiary chodzić, biegać, stać ani wykonywać żadnych czynności wymagających użycia nóg. Dlatego zapalenie ścięgna Achillesa zarówno wspólnego występowania i zagrożenie dla osób, które działają na dzień.

RYŻ: Odpoczynek, lód, kompresji i elewacji

Najprostszym lekarstwem na zapalenie ścięgna Achillesa jest właściwa opieka w domu. Trzymaj się od rannego stopę jak najwięcej jak to możliwe; wykorzystują kuli, gdy jest to konieczne. Leżenia, zwiększania uszkodzonej stopy powyżej poziomu organizmu poprzez podpieranie ją poduszką. Użyj okłady z lodu lub worki mrożonych warzyw, aby zminimalizować obrzęk. Zawinąć je w ręcznik lub cienkiej tkaniny, aby zapobiec zamrażarka palić i zastosować je do uszkodzonej stopy przez 15 do 30 minut, co kilka godzin. W przypadku wystąpienia bólu, kiedy tylko przenieść rannego stopę, za otoczenie go taśmą lub sportowych oddanych do uniknięcia mimowolne ruchy. Te środki mogą być pamiętany przez RICE akronim (odpoczynek, lód, kompresji i elewacji).

Leki naturalne

Istnieje kilka naturalnych środków dostępnych, które mogą zmniejszać pęcznienie związanego z zapaleniem. Środki zaradcze, takie jak magnezu phosphoricum lub Matricaria, a także olejków eterycznych zawierających imbiru, mięty pieprzowej lub sosny, były znane zmniejszyć obrzęk i złagodzić ból. Jednak należy zauważyć, że te naturalne środki nie powinny zastąpić tradycyjne leki takie jak paracetamol lub ibuprofen. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli nie jesteś pewien, które środki są właściwe dla rannych stóp.

Masaże lecznicze

Masażu stosowano także w leczeniu bólu związanego z zapalnym ścięgna Achillesa. Sesja masażu można dostosować, aby zaspokoić swoje dokładnych poziomów bólu, stanu zapalnego lub bezruchu. Podczas sesji masażu, terapeuta może wykorzystać kilka technik, takich jak akupresura, akupunktura, masaże tarcia i aromaterapii, aby przywrócić krążenie i tępy ból. Jeżeli ścięgno Achillesa jest uszkodzony i wymaga naprawy, fizjoterapia lub operacja może być konieczne, aby przywrócić jej siłę i wyeliminować obrzęki.