adcov.com

Regulowane opaski żołądkowej Leczenie

Regulowane opaski żołądkowej Leczenie


Otyłość lub bariatrycznej, zabieg chirurgiczny znany jako laparoskopowej opaski żołądkowej wymaga zmniejszenia wielkości żołądka pacjenta, umieszczając pas wokół regulowany z jednej strony brzucha. Choć procedura niesie pewne ryzyko zgonu i innych poważnych konsekwencji, opaski żołądkowe mają na ogół silne wyniki w zakresie bezpieczeństwa i sukcesu. Największe pacjenci mogą mieć trudności z opaska żołądka może być zobowiązując się do zmian w stylu życia, takich jak jedzenie o wiele mniej i ćwiczenia.

Kto jest uprawniony?

Osoby z BMI większym niż 40, którzy próbowali i nie udało się stracić znaczną wagę diety i ćwiczeń dokonać najlepszych kandydatów do laparoskopowej operacji żołądka banding. Osoby z niższym BMI może być również uznane za opaska żołądka, jeśli mają inne poważne problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca lub zaawansowanych chorób sercowo-naczyniowych. Broszura napisana dla Medline Plus zauważa, że ​​osoby, które są zależne od lub uzależnionych od narkotyków lub alkoholu nie może dostać opaskę żołądkową.

Procedura

Chirurg umieszcza zespół żołądka, gdy pacjent znajduje się w znieczuleniu ogólnym. Korzystanie z aparatu o nazwie laparoskopu prowadzić pozycjonowanie zespołu - zwykle Lap Band z Allergan - oraz stosowanie narzędzi chirurgicznych, chirurg wprowadza do zespołu przez nacięcie 1 centymetr i zawija opaski wokół górnej części żołądka pacjenta. Zaciskania zespół tworzy mały woreczek z około 15 centymetrów sześciennych. Zabieg trwa od 30 do 60 minut, a woreczek utworzony przez procedurę umożliwia pacjentom je tylko bardzo małe ilości pokarmu w każdym momencie. Zespół zawiera wbudowany soli balon wypełniony, że lekarze mogą nadmuchać i spuścić powietrze, aby zwiększać lub zmniejszać nowo utworzony mniejszy żołądek. Korekty dostać się jak pacjenci zyskać lub stracić na wadze, a balon jest dostępne za pośrednictwem rurki, który znajduje się tuż pod skórą pacjenta.

Poważnych zagrożeń

Wszystkie formy chirurgii bariatrycznej, w tym opaska żołądka, umieścić pacjenta na ryzyko zgonu z powodu zawału serca lub udaru mózgu, krwawienie wewnętrzne lub powstawania zakrzepów krwi. Po dość wysoka, ryzyka te zmniejszyły się w ciągu roku, jak chirurdzy zdobyli wiedzę i pacjentów zostały lepiej zidentyfikowane jako odpowiednich kandydatów. Artykuł opublikowany w 30 lipca 2009, New England Journal of Medicine donosi, że tylko 0,3 procent pacjentów chirurgii bariatrycznej zmarł w 30 dni po przejściu procedury i tylko 4,3 procent pacjentów doświadczyła poważnego problemu podczas pierwszego zabiegu miesiąc postu.

Potencjalne powikłania

Pacjenci, którzy przechodzą chirurgii bariatrycznej może wymiotować jeśli jedzą więcej ich nowy żołądek może pomieścić, cierpi przewlekłe odwodnienie i niedobór żelaza się i rozpuszczalnych w tłuszczach witamin B12 i D. operacja wiąże się również ryzyko dla pacjentów wystąpienia kamieni nerkowych, kamieni żółciowych, niskie cukru we krwi i krwawienia wrzody żołądka. Z nieznanych przyczyn, pacjenci mogą rozwijać niechęci do pewnych pokarmów, z określonych rodzajów żywności waha się od osoby do osoby. Powikłania specyficzne dla opaska żołądka to poślizg band, obrzęk błony śluzowej żołądka (czyli zapalenie błony śluzowej żołądka), przewlekła zgaga, blizny wewnątrz żołądka i szkody dla żołądka lub pobliskich narządów.

Lifestyle Korekty

Lekarze z Kliniki Mayo ostrzec pacjentów, że dostosowując się do konieczności znacznie mniejszą żołądek i nie jest w stanie jeść jak zwykle może trwać tak długo, jak sześciu miesięcy. Podczas tego okresu dostosowawczego, pacjenci mogą odczuwać objawy grypopodobne, stałe zmęczenie, dreszcze, utrata włosów, wahania nastroju i suchą skórę. Aby zagwarantować, utrata masy ciała, u pacjentów, którzy mają opaskę żołądkową wszczepiane będą również regularnie ćwiczyć i stosować się do ścisłego obniżonej kaloryczności diety i małoseryjnej.

Rokowanie

Pacjenci mogą stracić do połowy ich nadmiar masy ciała następującym laparoskopowej opaska żołądka, ale to całkowita utrata masy ciała może mieć dwie lub więcej lat. Utrata masy ciała może zmniejszyć lub wyeliminować objawy astmy, choroby refluksowej przełyku, żołądka, bezdech senny, cukrzycy typu 2 i nadciśnienie tętnicze. Pacjenci, którzy cierpieli wspólnych problemów przed poddaniem laparoskopową opaska żołądka mogą także łatwiej się poruszać i ćwiczenia po schudnąć.