adcov.com

Regulamin Anatomia stomatologiczne

Regulamin Anatomia stomatologiczne


Struktura ludzkiego zębów jest złożona i odpowiedniej opieki należy zwrócić na zapewnienie anatomia zęba pozostaje zdrowy. Dzieci mają 20 zęby, 10 podstawowych w górnej szczęce i 10 w żuchwie. Są to tak zwane zęby mleczne lub zęby mleczne. Te podstawowe zęby zastępuje do 32 zębów stałych, które czasami zawierają cztery zęby mądrości. Te zęby stałe są używane na co dzień, a zdając sobie sprawę z ich struktury pomaga zrozumieć znaczenie dobrego zdrowia zębów.

Szkliwo

Szkliwo jest biała błyszcząca substancja obejmujące ząb i jest najtwardszą substancją w organizmie człowieka. Jest on wykonany z substancji wapiennej, a jego głównym zadaniem jest ochrona miękkiej zębiny zęba. Cukry od żywności i napojów są odpowiedzialne za zniszczenie szkliwa, a to prowadzi do ubytków występujących w zębach. Szkliwa mogą różnić się kolorem od blado żółtego do szarawy biały, jednak, ponieważ jest częściowo przezroczyste szkliwa, zębiny barwę pod może wpływać na kolor zębów.

Zębiny

Zębiny jest tkanka dentystyczny, który określa wielkość i kształt zębami. Jest on wykonany z wielu różnych składników mineralnych w tym wapnia, a jego głównym zadaniem jest ochrona miazgi zęba. Chociaż jest to twardy materiał, to jest podatny na rozpad i zakażenia, które może doprowadzić do kosztownych zabiegów dentystycznych.

Miazga

Pulpę softest substancja zęba i można go znaleźć w korony i korzenia zęba. Zawiera on naczynia krwionośne i nerwy i zapewnia ząb składników odżywczych. Jeśli miazgi zęba ulegnie uszkodzeniu, wówczas ząb zmarł, a ząb musi mieć nerwów usunięte, wypełnionych substancją w celu zapobieżenia zakażeniu.

Dziąseł (dziąsła)

Dziąseł jest obszar wokół podstawy zębów. Dziąseł jest rodzajem membrany, która zapewnia uszczelnienie wokół zęba. Zajmuje również przestrzeni pomiędzy zębami. Zdrowe dziąsła powinny być koral różowy kolor. Ciemniejsze gumy mogą być skutkiem choroby dziąseł.

Cement

Cement jest warstwa, która jest zwapniałą tkankę i wspiera to zęba w szczęce. Jest w kolorze żółtym i znacznie bardziej miękkie niż zarówno szkliwa i zębiny. Cement może być narażona, jeśli dziąsła cofają się zbyt daleko.

Więzadła przyzębia

Przyzębia więzadła są tkanki łącznej, które łączą cement do kości szczęki (alvelor kości) oraz pokrycie korzenia. Jego funkcje obejmują również wsparcie dla zęba. Napięcie jest na więzadeł przyzębia podczas żucia i gryzienia, jak zęba może poruszać się nieznacznie podczas jedzenia.