adcov.com

Reakcje alergiczne na wypełnień dentystycznych

Reakcje alergiczne na wypełnień dentystycznych


Dzięki większych obaw i bardziej powszechnych fobii związanych siedzi w fotelu dentystycznym, ostatnią rzeczą, większość ludzi myśli o tym, kiedy się zagłębienie wypełnione jest o reakcję alergiczną. To nie jest to powszechne zjawisko, ale zdarza się, aby pecha kilka.

Rodzaje wypełnień

Istnieje wiele materiałów stosowanych jako wypełnień stomatologicznych, takich jak złoto, srebro, a nawet porcelany. Srebrne nadzienia, najczęściej typu, nazywane są również "wypełnień amalgamatowych", ponieważ są połączeniem srebra, rtęci, cyny i miedzi. Rtęci pomaga nadzienia twardnieje i chociaż to było źródłem zdrowia koncernu na przestrzeni lat, obecnie zarówno FDA (Food and Drug Administration) i ADA (American Dental Association) popierają go jako bezpieczny do stosowania w wypełnieniach dentystycznych.

Zakres

Każda substancja obca w organizmie ma potencjał, aby spowodować reakcję alergiczną, ale, chociaż nie słyszano, alergie do wypełnień stomatologicznych zdarzyć się tylko w bardzo rzadkich przypadkach. Mniej niż 1 procent pacjentów są zgłaszane jako uczulenie na wypełnień amalgamatowych, a eksperci twierdzą, że winowajcą jest rtęć.

Identyfikacja

Reakcja alergiczna na nowy nadzieniem zwykle prezentuje jak zaczerwienienie, świąd i / lub wysypka na skórze wokół zębów, jamy ustnej, głowy i szyi.

Leczenie

Leczenie reakcji alergicznej na wypełnienie stomatologicznej jest po prostu usunięcie uwłaczających napełniający, w zamian za wypełnienie zastępczą wykonaną z czegoś bezrtęciową jak złota, porcelany lub kompozytu. W niektórych przypadkach reakcja alergiczna może jasne, na własną rękę, zanim wypełnienie jest usuwane, wówczas stomatolog może zdecydują się pozostawić go w celu uniknięcia wywołania nawrotu objawów.

Zapobieganie

Reakcje alergiczne na wypełnienia stomatologiczne są tak rzadko (mniej niż 100 przypadków kiedykolwiek odnotowano), że większość ludzi nigdy nie będzie musiał martwić się o nich nie ma znaczenia ile nadzienia dostać w ich życiach. Jednak należy jeszcze przejść alergii i historii medycznej z dentystą przed zabiegiem tak dentysta może podjąć świadomą decyzję o jaki rodzaj materiału wypełniającego w użyciu.